| kitra97 a întrebat:

Am 21 de ani si am o relatie cu o fată de ceva timp. Totul este bine intre noi pana in momentul in care facem dragoste. Am o problemă. Nu mi se scoala cand trebuie sa o penetrez. Cand ne mangaiem, sarutam etc e totul ok se ridica, dar cand vine momentul sa incepem si eu trebuie sa o penetrez se "culcă " pur si simplu... chiar nu stiu de ce mi se intampla asta. Este prima mea iubită in adevaratul sens al cuvantului dar chiar nu stiu ce am. Nu, nu sunt virgin. va rog ajutati-ma cu niste sfaturi. Diseara merg la ea si mi-ar fi rusine sa o dau in bara din nou sincer.

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Esti prea stresat de aia.

Dupa ce va dezbracati nu va grabiti cu penetrarea pana cand simti ca esti calm si in the mood. Puteti sa va imbratisati, masturbati reciproc etc.

| RAY a răspuns:

Te atrage fizic fata aia?

| Violleta2022 a răspuns:

De vina sunt ani de pana acum, cand te-ai masturbat probabil, prea mult.
Iti vei revenii, daca vei renunta la masturbare si te vei focusa pe sex cu o fata.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te grabi sa o penetrezi imediat ce ai simtit ca ti s- sculat.

| ywar a răspuns:

Pai diseara am putea aranja asa o penetrare, eu sunt liber. Pe la 20.00 e bine. Te ajut eu si inveti de la mine.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Ar fi bine sa consulti un urolog.

| elaventurero a răspuns:

Ești prea stresat și prea concentrat aiurea pe futai. Destinde-te, relaxeaza-te faceți o plimbare înainte pe afara pe inserat, beți un vin liniștiți. Așa e mai la început... Ahh și pune-o pe ea să ți-o mângâie să o atingă și zonele erogene la fel. Trebuie doar sa te destinzi.Cu timpul nu vei mai avea chestia asta.

| Chihaialexs a răspuns:

Sunt mai multe posibilități. În primul rând dacă ești excitat organul sexual se scoală mult mai ușor si ajungi la orgasm mult mai rapid și e posibil să nu fi fost excitat atunci. În al doilea rând poate ești stresat pentru că vrei să o satisfaci sau că ai insecurități în privire cu mărimea ta. În al treilea rând e posibil să ai disfuncțiune erectilă, adică nu poți să o menții erecta pentru a face un act sexual. Mai e posibil să nu iți placa cu adevărat de acea fata. Și mai sunt foarte puține șanse să fii Gay sau Asexual (adică nu ești atras de o femeie în mod sexual, doar romantic)