| Anonimul54287654098 a întrebat:

Am intrebare destul de ciudată : eu inainte ma uitam foarte mult la "prostii" si a inceput sa nu mi se mai scoale,dupa cateva zile a inceput sa mi se scoale iar. Acum intrebarea este : daca o sa fac repetat aceste lucruri si iar nu se scoala,astept ceva timp si mi se scoala,asta o sa inceteze adica daca o sa fac pauza si mi se scoala iar de la un moment dat pauzele nu o sa functioneze? Adica sa nu mi se mai scoale daca fac pauza, se poate?

Răspuns Câştigător
| Username272 a răspuns:

Frate Eu zic să nu te mai uiți la prostii pentru că în viitor o să te afecteze și o să suferi de ejaculare precoce Adică când o să ai prietenă și vrei să o satisfaci o să te termini foarte repede și încearcă să ai o viață sexuală normală adică poți face laba odată la ceva timp dar nu exagera Sper că te am ajutat să ai o zi bună și sănătate

| Anonimul54287654098 explică (pentru Username272):

Multumesc dar nu inteleg la ce te referi prin " o sa ma termin foarte repede" adica ca o sa spermez foarte repede? Si totusi sunt curios daca pauzele o sa functioneze pentru tot deauna happy

| Username272 a răspuns (pentru Anonimul54287654098):

Da, adică o sa spermezi foarte repede

| doctorandus a răspuns (pentru Username272):

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

| Username272 a răspuns (pentru doctorandus):

Mai lasă-mă in pwlă cu sursa ta, toți veniti cu asta, 2015, suntem in 202p imd, de atunci sau mai facut cercetari

| doctorandus a răspuns (pentru Username272):

Poate ne spui tu amice ce cercetari s-au facut (cu PMID cu tot si indexate pentru MEDLINE).

| Username272 a răspuns (pentru doctorandus):

Mă tu tot timpul vi cu asta si te crezi destept eu incerc sa ajut aici persoanele dupa propria mea experienta, am fost la doctor, si mi-a spus chestia asta, te tot iei tu de pe toate site-urile

| doctorandus a răspuns (pentru Username272):

Nope, nu e un website. E un tratat de psihopatologie publicat la Oxford University Press. Pentru multi profesori universitari din Romania a publica acolo este un vis nerealizabil.

8 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Masturbarea! informeaza te ai mii de articloe.Si daca nu se mai scoala, inseamna ca creirul tau a decis asta,