| SlimShadyGOAT a întrebat:

am nevoie de ajutor. Prietenul meu cel mai bun s-a indragostit de o colega de la el din clasa, chestia e ca sta blocat de 6 luni pe ea. Toata lumea stie ca fata respectiva e "usuratica", are prieten pe care-l inseala cu primul care-l vede cand se cearta, pleaca de acasa cu primul vazut, dar el nu vede si nu intelege chestia asta, il tine doar pentru ajutor, cand are nevoie de ceva apeleaza la el. Il cunosc de anii buni, nu ma crede, zice ca sunt invidios. Cum sa ii explic ca fata respectiva nu va fi intr-o relatie cu el, si chiar daca ar fi, la prima cearta ar fi in patul altuia. Sfaturii!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu pot intelege care este motivul ca ii porti tu de grija. Posibil ca exact aceasta comportare a ei sa-l excite, atraga sa o doreasca asa cum o doresc si altii.Esti convins ca el ar dori si altceva in afara de sex?

| ywar a răspuns:

Ce te bagi tu? Vrei sa te alegi cu capul spart? Asta-i finalul, te vei alege cu capul facut tandari in dorinta ta de a face bine. Facerea de bine e fu... de mama.

| Neuronul a răspuns:

De multe ori e nevoie să facem greşeli ca maiapoi să ne dăm seama de prostia pe care am făcut-o!
Lasă-l în pace! Va veni vremea când acea fată îl va părăsi, iar atunci prietenul tău se va învăţa minte!
Momentan tot ce poţi să faci este să-i fi un prieten bun. Să râdeti, să glumiţi, să va distraţi împreună, dar nu-l mai bate la cap cu acea fată.
Lasă-l să se convingă singur!winking