| stefytzzuu a întrebat:

..Am nevoie de ajutor! Sunt clasa a8a si am o colega in clasa pe care o plac de ceva timp.Acum cateva zile am aflat ca are un prieten.Nu stiu cum sa fac sa o cuceresc... o iubesc foarte mult si as putea face orice sa o am va rog ajutati-ma! Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E cam greu pentru tine,dragul meu,mai ales ca ea are prieten...
Mai intai,va trebui sa respecti faptul ca e impreuna cu altcineva,este alegerea ei,nu poti stii ce simte si cum este cu respectivul baiat,va trebui sa astepti!
E primul lucru foarte greu pe care il ai de facut,sa o vezi zilnic sa-i vorbesti,sa-i zambesti cu gandul ca ea are alt prieten.
Dar,ca sa-ti usurezi situatia,te vei stradui sa te apropii mult de ea,ca prieten.
Ajut-o,asculta-i bucuriile si tristetile,fa-o sa zambeasca,protejeaz-o,ironizeaz-o uneori (frumos) si,in general,cauta sa-i fii mereu aproape.
Pentru ca exista riscul sa intri in "friend zone", incearca sa ai momente in care sa te indepartezi din prietenia asta asa stransa pe care o veti dezvolta intre voi, suficient cat sa o intrigi.Pe urma, fii iar bunul prieten dintotdeauna.
Posibil sa ai sanse, sigur ii vei atrage atentia.
Incearca si spera.
Bafta maxima!

2 răspunsuri:
| ChaCha a răspuns:

Nu cred ca in clasa a 8 a, stii ce inseamna iubirea, dar totusi atata timp cat are prieten ai mainile legate.

| Blackhoneybun a răspuns (pentru ChaCha):

Stiu cupluri destule care s-au format in clasa a 8-a si pana acum laughing (anul 2 de facultate) sunt inca impreuna. Asadar si prin urmare, stimati si stimate, probab il ca si prin clasa a 8-a se poate cunoaste dragostea!