| Iacob_Bogdan_1990 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru!
De curand am cunoscut o fata pe Facebook care este din liceu cu mine.Am vorbit cu ea, am vazut ca avem ceva lucruri in comun, este foarte de treaba fata, nu am ce sa zic.Stie ca sunt timid si ca sunt singur, dar problema este ca ea tocmai ce s-a despartit de prietenul ei in ziua cand mi-a acceptat cererea.
Acum vine intrearea mea: Ce trebuie sa fac ca sa o fac pe ea sa aiba incredere in mine, incat sa imi dea si ea mesaj, ca sa vad ca se gandeste cat de cat la mine.Sau cat de des trebuie sa ii dau mesaj, pentru a nu deveni sacaitor?
Chiar nu vreau sa o dau in bara cu ea, pentru ca imi place destul de mult!
Multumesc mult si ofer funda, bine inteles!

Răspuns Câştigător
| LexiEla a răspuns:

Daca tot vorbesti cu ea, intreab.o daca e ok cu despartirea si daca sinte nevoia de vreo pauza sau ceva (evident in mod subtil). Ca sa nu ajungi in friendzone, e bine sa mai flirtezi cu ea din cand in cand, sa fii mai barbat, nu unul care o consoleaza sau de.astea. Ca sa nu o stresezi e ok sa ii dai mesaje pe la pranz si seara, nu dimineata. Nu am chef sa tastez o explucatie

| Iacob_Bogdan_1990 explică (pentru LexiEla):

Si cum as putea sa ii spun subtil daca simte nevoia de o pauza, ca nu imi vine nici o idee si vreau sa o fac calumea, daca ma intelegi! xD

| LexiEla a răspuns (pentru Iacob_Bogdan_1990):

In timpul unei discutii adu vorba de un eventual iubit. Ca de ex : "lasa ca viitorul tau iubit o sa fie mai ok " sau ceva de genul, si ea iti va spune "nu, mersi. Nu am nevoie" daca vrea pauza sau "da, asa e. Poate" daca vrea o relatie.

| Iacob_Bogdan_1990 explică (pentru LexiEla):

Multumesc mult de ajutor!