| jerksa a întrebat:

Salut TPU, am si eu o intrebare, deci m-am masturbat mult si dupa a inceput sa ma doara ambele testicule si ma doare si burta sau mai jos de burta. Daca stau in lenjerie ma dor daca le ating putin foarte incet ma dor, ce-i drept ma masturbez destul de des in fiecare zi deci este ceva grav daca iau o pauza imi revin? Plus ca ma excitam de 2 zile si nu imi dadeam drumul poate fi si de la asta? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi, asta zic. Iti dai drumul imediat, si asta este la masturbare. Cand ai pune penisul doar pe buzele de jos a femeii direct ti.a vomitat. Fa.o mai rar, 3-4 zile, si ai sa vezi ca n.o sa te mai doara nimic. Prea le zgaltai zilnic.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este grav daca te ai masturbezi atat de des si nu iei pauze.
este normal sa te masturbezi odata la 2-3 zile, nu zilnic si nici de mai multe ori pe zi, fiindca sperma se produce la 10 zile, ori ce faci tu este sa fortezi organismul care poate scoate sange la un moment dat sau poti lesina. Pana una alta Vad ca ai dureri deja, ceea ce te avertizeaza ca este prea multa masturbare si trebuie imediat sa incetezi.

| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce asa ceva.

Pentru dureri la testicule: mergi la medic.

| jerksa explică (pentru doctorandus):

Pai dupa ce m-am masturbat am avut durerea

| Emilian65 a răspuns:

Durerile de care vorbesti sunt de la masturbarea in exces pe care o prectici. Lasa masturbarea si nu vei mai avea durerile de testicule si burta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic. Va trece de la sine. De la masturbare e si normal sa te mai doara, sa devina sensibile de la atata zgaltaiala. Sfatul meu ar fi sa te masturbezi la cateva zile (3-4 zile) pentru a nu avea probleme la pat cum ar fi ejacularea precoce (ejaculare foarte rapida, de la cateva secunde la 2-3 minute).

| jerksa explică (pentru anonim_4396):

Chestiia e ca nu am mai dat de 3 zile si cand am dat mi-am dat drumu imediat

| jerksa explică (pentru anonim_4396):

Plus ca pe mine dupa ce facem nu ma durea ambele nici macar unu....ma cam tem

| jerksa explică (pentru anonim_4396):

Golden fra ms mult nu mai ma doare ma doare foarte putin daca le ating dar acum sunt mult mai bine ms de raspuns tpp!

| anonim_4396 a răspuns (pentru jerksa):

Pai vezi, asta zic. Iti dai drumul imediat, si asta este la masturbare. Cand ai pune penisul doar pe buzele de jos a femeii direct ti.a vomitat. Fa.o mai rar, 3-4 zile, si ai sa vezi ca n.o sa te mai doara nimic. Prea le zgaltai zilnic.