| al3xandru_4340 a întrebat:

Am si eu o problema.
Imi place de o fata, am cunoscuta acum vreo luna, incerc sa ma bag in seama cu ea, se mai baga si ea. Dar cand o vad ca se baga singura in seama cu alti baieti etc. incep sa ma oftic, mi-e chiar imi place de fata asta, o visez noaptea etc. Dar vad ca mi-o iau toti inainte. M-am gandit si la chestia aia sa o scot la un suc la ceva, dar nu prea am curaj. Vreau sa spun ca baietii aia nici nu o baga in seama, si daca fac glume fac glume mai proaste. Dati-mi si mie un sfat va rog, dau funda.

4 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Vrea sa te faca un pic gelos, asta insemnand ca te place. Spune-i!

| al3xandru_4340 explică:

Pai azi am intrebat-o pe facebook ceva, si "Lasama acum", nu stiu e respingatoare.E nasol ca nu o cunosc de mult, si vreau sa o scot la un suc sa ii fac cinste si dupa sa intreb... Si inca ceva, nu gasesc nici de-al naibii subiecte, cu baietii gasesc radem, eu fac un fel de stand-up comedy prin clasa numai pentru ea sa o fac sa rada.

| StevenMetalhead a răspuns:

Pai te-as sfatui sa o inviti la un suc, dar cel mai modern in zilele de astazi este sa-i scrii pe facebook. Daca nici n-ai curaj sa-i scrii doar scrie mesajul, inchide ochii si apasa pe enter si vezi ce-ti va raspunde.Dar daca ai invitat-o poti sa vb cu ea despre orice teme doresti, doar ca sa nu taci si sa nu inceapa ea tema.Vezi sa nu o dai in bara.Dar cand o petreci pana acasa poti sa-i ceri voie daca iti permite sa o imbratisezi.Dar daca esti un baiat timid, nu-i mare grija, doar ca trebuie sa te obisnuiesti cu asta.Hai bine, succes!

| AlexandraIleana a răspuns:

Sunt doua moduri>1. poate si ea te place si vrea sa iti faca in ciuda ca vorbeste cu ei. 2. poate se intelege bine cu ei, mai schimba o vorba, doua asta nu inseamna ca il place. Invito la un suc sau ceva si vezi daca si ea te place nu merita sa stai asa. Si daca afli doamne feri ca nu te place asta e treci peste problema asta sunt o mie de fete. succes