| Jjøқεr a întrebat:

Salut, TPU. Am si eu o problema "in dragoste".
Imi place mult, foarte mult de o tipa. Sunt innebunit dupa ea, disper. Problema e ca ea e indragostita de altul... (povestea vietii mele). Vorbim zilnic, mai ales seara tarziu. Am observat ca ma trateaza diferit fata de cum ii trateaza pe alti baieti, se bucura cand ma vede.

Cateodata da semne ca m-ar placea, vorbeste mai 'pervers' sa zic asa (nu chestii exagerate, mai bate mici apropouri laughing ). Da semne ca ar fi geloasa ca vorbesc cu alte fete, dar niciodata nu uita sa zica dupa fazele astea "glumeam" sau " nu vorbeam serios". Azi mi-a povestit cat de dragut e un prieten de-al ei si ca il iubeste asa de mult si m-am simtit prost. Sunt foarte confuz si nu stiu ce sa fac. Toate semnele pe care mi le dadea sa fi fost in capul meu?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti catelusul ei preferat omule, te milogesti de ea, cei ea eva si tu adam

| Doub a răspuns:

Nu, nu cred că au fost doar în capul tău.
Probabil, nici ea nu ştie ce simte.
Vorbeşte cu ea, aşa scapi de îndoieli.

| Gotye a răspuns:

Salut. Pot sa spun ca am trecut prin ceva similar si eu, bine nu in aceeasi termeni, dar relativ la fel. Sunt doua posibilitati aici: fie ai intrat in zona prieteniei(friendzone, cum se spune), iar de aici nu prea mai ai cum sa iesi; fie fetei respective ii place de tine, tocmai de aceea ti-a spus de acel prieten, care poate fi o pura inventie de a ei. In primul caz, intrand in friendzone, devii ca un frate pentru ea si nu mai ai nicio sansa sa fii impreuna cu respectiva( e cea mai deasa greseala a baietilor, din care rar mai iesi, rar putand insemna niciodata in situatia asta). Iti marturiseste totul despre ea, tu incepi la fel despre tine, vorbiti mult, pot spune o pierdere de timp daca nu te superi). Daca ai noroc si e a doua posibilitate, atunci totul depinde de tine. Pur si simplu este nevoie sa ii spui ce simti pentru ea si sa astepti reactia ei; daca nu incerci, nu vei sti niciodata daca ati fi putut forma un cuplu. Sfatul meu: Vorbind la un moment dat cu ea, incearca sa duci discret discutia intr-un punct mai sensibil si spune-i ce simti, pastrand insa unele semne de mister si de necunoscut; de preferat este sa faci asta fata in fata, adica atunci cand iesiti la o plimbare, suc etc.Pentru a cuceri o fata, este necesar sa iti pastrezi demnitatea, sa iti pastrezi propria parte ascunsa, de care sa fie mereu curioasa, dar la care nu poate ajunge.Altfel, risti sa ajungi fratele ei, daca ma pot exprima asa. Iti urez succes si chiar sunt curios sa vad ce faci, poate ne vei tine la curent. Bafta!