| anonim_4396 a întrebat:

sad am un tic cu ochii si de aceea multi rad pe seama asta, si fiind si timid ma simt foarte prost.(am 15 ani jumate) o sa am vreodata o prietena si daca am acest tic si sunt timid? Cum pot face sa scap de acest tic?(de obicei nu ma deranjeaza cand unii rad pe seama asta dar credeti ca fetelor le plac baietii cu astfel de defecte?)

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Omule ..doar pentru ca ai un tic asta nu inseamna ca e sfarsitul lumii!
daca o fata te respinge doar pentru ca tu ai un tic la ochi ....atunci fata aia nu merita nici sa te uiti la ea
Ticurile le ai pentru ca pun stapanire pe tine. ..doar incearca sa le controlezi si ramai concentrat pe asta!
In maxim o saptamana daca reusesti sa te controlezi o sa vezi ca o sa iti fie mai usor

| asdfghjkll a răspuns:

Un tic nu e defect laughing. Apache are dreptate.

| ZzOoZzOoleRo a răspuns:

Cu totii o sa ne indragostim la un momendat, iar treaba asa cu ticu eu zic sa uiti de ea cine te place. te place asa cum est. Lasa-i pe prietenii tai sa faca ce vrea, numai ca nu ar trebui sa te intereseze parearea lor sau ce iti mai fac ei (nu pune la suflet tampeniile lor pentru ca vei suferi ) parerea mea ..succes