| kevinnn19 a întrebat:

as avea nevoie de niste sfaturi cat se poate de repede.Imi place de o fata si vreau sa-i cer sa iasa la un o plimbare sau la un suc cu mine si nu stiu daca e bine sa-i spun ca imi place de ea de la prima intalnire plus ca i-am zis azi ca trebuie sa vorbesc ceva cu ea si daca nu-i spun toata povestea cum ca-mi place de ea, nu stiu ce i-as putea zice in schimb.Mentionez ca am vorbit cu ea de mai multe ori pe facebook(am 20 de ani si ea 18).Ar trebui sa-i zic ca imi place de la prima intalnire daca vrea sa iesim?

6 răspunsuri:
| NinaSimone a răspuns:

Daca nu ai mai iesit cu ea nu-i spune. Asteapta sa treaca vreo 2-3 intalniri. Oamenii sunt diferiti in realitate decat pe facebook.
Daca v-sti mai intalnit, ai putea la sfarsitul intalnirii, cand o duci acasa, sa ii spui ca ziua petrecuta cu ea a fost foarte frumoasa si ca o placi tra la la. Apoi chiar ai putea sa incerci sa o saruti ( daca ai indicii ca si ea te place)

| KDily a răspuns:

Nu trebuie sa ii zici ca iti place de ea. Fetele, ca si baietii de altfel, se simt mai atrase si sunt mai interesate de un baiat care nu e insistent si cicalitor, care o ia mai moale.Nu-i spune ca iti place de ea, oricum isi va da ea seama. Un sfat: fi indiferent cu ea la acea intalnire, o sa vezi ca o sa prezinte mai mult interes pentru tine.Asculta-ma ce zic, sunt fata si stiu ce prefera fetele! Succes oricum!

| simpluone a răspuns:

Adevarul rulz. Cu alte cuvinte daca intr-adevar o placi spune-i! Poti sa-i spui si ca iti era teama sa-i spui de frica sa nu o pierzi... cool

| Ryoo a răspuns:

O cunosti de ceva timp pe fata asta minim 2-3 luni? Dacă da, spune-i nu e nimic rusinos in a-i spune unei persoane ca o iubesti. pur si simplu in acele momente spune-i cât de mult o placi, vorbeste-i din inimă si sincer. Ar trebui sa nu te duci cu mâna goala la prima întalnire i-ai 5-7 trandafiri rosi pentru impresia de ''cavaler''
Mult Succes

| monicaangel a răspuns:

Mda, spune-i...

| geo0003 a răspuns:

Salut. din moment ce ati mai vorbit poate isi da seama ca o placi. cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui in timp ca iti place de ea. ii poti spune sa iesiti la un suc ca prieteni.Succesbig grin