| AnnaBannana a întrebat:

Cand mi-a venit menstruatia a fost la finalul lunii martie.Iar atunci,ultima data cand mi-a venit, era de culoare maronie.Sa ma ingrijorez?
Tin sa va anunt ca de atunci nu mi-a mai venit.E un motiv de ingrijorare? Mi s-a intamplat ceva?
Fundaaaa!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa te ingrijoreze faptul ca organismul tau nu functioneaza corect si din acest motiv apare amenoreea, adica intarzierea sau lipsa menstruatiei, care daca nu este tratata la timp si corespunzator poate evolua si transforma in sindromul de ovare polichistice care la randul sau netratata poate provoca sterilitatea. In situatia ta consultatia ginecologica ar fi foarte indicata si mai mult decat necesara si binevenita. Multa sanatate.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este motiv sa te ingrijorezi. Esti gravida.