| anonim_4396 a întrebat:

Ce reprezinta pentru voi dragostea? Pentru mine reprezinta acel sentiment sublim, dar care ma ocoleste cu desavarsire.

Răspuns Câştigător
| rebeca a răspuns:

Buna,
Dragostea...daruire totala, respect, implinire, liniste...
Sa simti in fiecare clipa ca esti dispus sa iti daruiesti viata ei si pentru ea fara nici un regret.
Iar in ceea ce te priveste mi se pare ca ai scris zilele trecute cateva cuvinte foarte frumoase dedicate unei foste iubite, dar poate te confund.
Totusi cred ca pana acum la 30 de ani prin tot ce ai trecut au fost doar niste "etape" necesare pentru a ajunge sa cunosti dragostea.
Iti doresc astawinking

| razvan83 a răspuns (pentru rebeca):

Da, am scris ceva, corect. Acum nu stiu daca la mine ai citit sau nu. A trebuit sa le sterg. Se pare ca genul acela de postari nu-si au locul aici. Multumesc frumos.

| rebeca a răspuns (pentru razvan83):

Sigur la tine am citit.
Nu stiu daca isi au locul sau nu, insa ma bucur ca am dat peste ele inainte sa le stergi.
Multumesc si eu.

| razvan83 a răspuns (pentru rebeca):

Am fost nevoit sa le sterg. M-a reclamat o persoana se pare pentru continutul postarilor si deja imi stersese adminul doua dintre ele. Asa ca am ales sa le sterg si pe restul.

18 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Asteapta,nu dispera, va veni soare si pe strada ta!

| razvan83 a răspuns (pentru onasis1961):

Da, se poate. Vorba melodiei,, E soare si pe strada ta".

| fuzzer a răspuns:

Dragostea,pentru mine e un sentiment destul de complex, pe care de multe ori il tratez cu indiferenta, fie din frica, fie exista un alt motiv pe care fiinta mea nu-l stie inca sau refuza sa-l accepte.

| razvan83 a răspuns (pentru fuzzer):

Frumos raspuns. Multumesc.

| fuzzer a răspuns (pentru razvan83):

Cu placere, probabil nu-i raspunsul pe care-l cautai, dar nu sunt genul de "lingusitor", s-o ard la modul romantic, sunt mai realist de fel.

| razvan83 a răspuns (pentru fuzzer):

Nu caut un raspuns anume, dar probabil o sa aleg un raspuns castigator intr-un final. Interesant raspuns oricum si realist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si pentru mine reprezinta acelasi lucru! Acel sentiment sublim care te ocoleste pe tine cu desavarsire.

Răspuns utilizator avertizat
| Zaied a răspuns:

Pana la 30 de ani ar cam fi trebuit sa gasesti dragostea deja.

| razvan83 a răspuns (pentru Zaied):

Ar fi trebuit dar nu a fost sa fie. Asta este situatia. Am gasit-o, dar s-a dus. A plecat candva, undeva, ea stie unde mai bine.

| Zaied a răspuns (pentru razvan83):

Nu e nicio problema are balta multi pesti.

| razvan83 a răspuns (pentru Zaied):

Da, asa este.