| varcolaccc a întrebat:

cred ca e ultima chestie care o mai discut aici. Vorbesc despre fete, relati, iubire etc. Cred ca in toata viata mea pana la momentul asta am fost respins de o singura fata oricum nici nu prea am insistat cu alte fete adica chiar deloc. De curând m-am împăcat cu ideea de singuratate ( 4 ever alone). Sentimentu de iubire nu mai exista si nici notiunea de iubire pentru mine :. Ma gandeam cu nu se mai merita sa iubesti pe cineva ( ma refer strict la o iubita, nu la părinți sau familie), mai bine asa decat sa suferi sau sa o faci sa sufere. Ma gandeam asa daca vreo fata vrea sa ma sarute sau sa formeze o relatie cu mine cum sa scap laughing? Viata asta de relații e prea complicata si nu se merita. Sper sa nu imi fac o iubita niciodată... Poate pentru suna aiurea dar asa gândesc in momentul de fata. Nu vreau sa aud chesti de genu : iti vei găsi si tu persoana care sa te merite sau chesti de genu asta fiindca nu imi doresc asa ceva. Voi ce părere aveți despre chestia asta? Merita sa castigi inima unei fete si in cazul fetelor inima uni baiat, asa ca sa ma exprim mai frumos laughing? Ps: Cu asta am încheiat vreau sa va aud opiniile :

36 răspunsuri:
| Corinnààà a răspuns:

Daca tu vrei o viata monotona, asta primesti.

| varcolaccc explică (pentru Corinnààà):

Sa crezi tu ca e o viata monotona. Am prieteni ma distrez nu am viata monotona deloc.

| Corinnààà a răspuns (pentru varcolaccc):

Misto agresivule.

| RAY a răspuns:

Nu trebuie sa fi dramatic ok ai fost respins o data si ce uni sunt respinsi de en ori si tot incearca, viata insati a fost o incercare totul e o incercare a energiei nu trebuie sa gandesti negativ si realist, nu-i drama ca stai singur adevarul e ca fara banii, si daca nu arati bine nu ai iubita asta e, nu esti singurul singur

| varcolaccc explică (pentru RAY):

Stiu, logic ca lumea nu o sa isi dea seama de asta acum dar, iubirea nu are sens.

| neutrino a răspuns:

Ai mare dreptate, de ce sa te complici de dragul altora?

| h3r a răspuns:

Ai o vârstă, n-ar trebui să gândești așa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru h3r):

Ce varsta?! un mucos de 18 ani.

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Știam că are 17 ani. Și dacă la 17 ani zice așa „De curând m-am împăcat cu ideea de singuratate ( 4 ever alone). Sentimentu de iubire nu mai exista si nici notiunea de iubire pentru mine"...ce-o să zică după câțiva ani? La asta m-am referit. Deocamdata habar n-are despre asta.

| varcolaccc explică (pentru anonim_4396):

Eu stiu daca la 17 mai sunt mucos unu de clasa 1 ce mai e? E parerea mea asa gândesc in momentu de fata, nu trebuie sa ai 50 de ani ca sa stii sa gandesti corectwinking

| varcolaccc explică (pentru h3r):

Dar asta e parerea mea gresita din punctul vostru de vedere corecta din al meu.

| Danysan a răspuns:

Amice eu nu te critic.probabil ca stii de ce laughing. Fiecare e cu ideea si conceptia lui...Dar iti spun un lucru ...Va veni o vreme cand o sa simti nevoia sa ai pe cineva aproape si acel cineva nu va exista, Va venii vremea cand vei simti nevoia sa ai o iubita, pe cineva aproape-o buburuza care sa iti faca ziua mai frumoasa si sa iti spuna din toata inima cuvinte dulci.Merita sa iti dai o sansa -Sfatul meu. Unii de aici vb dar realitatea e dura si nu se joaca cu noi.Trebuie doar sa ai incredere.

| varcolaccc explică (pentru Danysan):

Stiu laughing. Poate sa vina si 10 nu doar 1 zi dar iti garantez ca nu o sa simt nevoia sa imi zica vreo fata cuvinte frumoasewinking sau alte din astea. Nu zic ca nu e frumos, placut dar nu vreau asa ceva. Eu nu vreau sa imi dau o șansa si nici fetelor care ma vor aborda nu le dau vreo sansa. Stiu ce zic crede-ma. Nu-mi doresc asa ceva fiindca : o relatie = pierdere de timp, pretios din viata. Sa ai o iubita o fi frumos doar asa de imagine, daca nu faci cum vrea ea nu mai e a ta happy.

| Danysan a răspuns (pentru varcolaccc):

Asa am crezut si eu candva laughing.Mi se parea ca stau la cheremu ei, si asta pentru ca eram prea in limba dupa ea si-ai faceam toate placerile, dar daca stii sa iti impui punctu de vedere intr-o relatie, poate fi ceva minunat.Nu trebuie sa o lasi pe ea sa fie centul tau ...mai alte lucruri de facut, cariera, scoala, servici. daca ai convine de bine daca nu nu.Eu unu i-am zis sa nu se supere daca nu ma vad cu ea in fiecare zi -e mult de 3 ori pe saptamana.Ideea e- ca ce e mult strica happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine! Oricat de mult ai suferi si oricat de 'dramatic' s-ar incheia o relatie,ar trebui sa privesti partea buna a paharului, sa te gandesti ca 'atunci' ai fost poate 'cel mai fericit' si ca, a meritat. Ca s-a incheiat, e alta poveste. Uneori, asa a fost sa fie.
Dar, sunt de parere ca, indiferent cum s-ar termina, DA, categoric merita sa te implici intr-o relatie.

Sper sa gasesti o fata care sa te merite si sa-ti schimbe parerea!

| varcolaccc explică (pentru anonim_4396):

Nu sufar dupa nimic happy si dupa nimeni. Nu vreau sa găsesc si nici sa ma găsească vreo fata ca sa imi schimbe parerea, poate din punctul vostru de vedere e gresit dar din al meu nu.

| NuMaContrazice a răspuns:

Si eu am gandit o vreme ca si tine, dar o sa-ti "treaca" laughing
Peste maxim 1 luna iti garantez ca vei umbla ca un nebun sa-ti faci o prietena.Si cum au zis cei de mai sus, ai doar 17 ani... ce sa mai.

| varcolaccc explică (pentru NuMaContrazice):

Nu iti garantez eu ca nu o sa umblu dupa nimeni.winking Da am 17 ani happy si ce daca nu ma mai interesează lucrurile astea.

| sayWhaaat a răspuns:

In primul rand, felul cum iti formulezi ideile denota ori nervi ori incultura.
Trecand peste asta totusi, eu acum 3 luni am trecut prin acelasi lucru, doar ca mult mai rau, o depresie groaznica care nu trecea decat cu mult alcool, maxim o seara. Nu ma mai puteam uita la nici o fata, uram ideea de iubire, ajunsesem impotent, atat fizic cat si psihic.
In plus de asta, nimeni nu stia de suferinta mea, am tinut in mine, ma gandeam ca viata nu mai are rost, mi-am facut jurnal, ma apucasem sa scriu poezii triste de dragoste, ajunsesem un betiv notoriu. In ochii parintilor mei totusi, eram un student model, fara griji, si asta eram de fapt, insa eu nu puteam vedea dincolo de acel refuz!
Uite, in cateva luni de acum incolo, vei vedea ca o sa iti doresti iarasi o relatie, sa ai o fata langa tine, pentru ca e varsta!

| varcolaccc explică (pentru sayWhaaat):

Da ai dreptate e vârsta man dar înțelege eu nu am spus toate astea pentru ca sufar din cauza unei fete. Cea care m-a refuzat a fost in clasa a 8-a. Ma doare pe mine undeva de chestia asta sa stii ca stiu sa primesc un refuz fara sa ma doara acel refuz. Nu imi doresc o relatie, o iubita. E timp pierdutwinking

| Hαppiηеss a răspuns:

Vorbesti de parca ai 40 de ani si nu ai realizat nimic in viata nu ai sotie nu ai copii etc. Tu auzi ce aberatii scoti pe gura esti de-a dreptul penibil! La 17 ani esti asa dezamagit in dragoste... Pustiule la varsta asta habar nu ai ce e aia dragoste si ce inseamna sa iubesti si sa fi iubit cu adevarat, mai ai de mancat. Momentan ocupa-ti timpul cu lucruri utile si lasa prostiile!

| varcolaccc explică (pentru Hαppiηеss):

Iti zic eu dragostea nu o simti la 20-30 ani in sus sau afli. Da poate sunt pusti din privința ta. Nu trebuie sa am 40 de ani ca sa zic asta. Asta e parerea mea chiar daca tie ti se pare aberant. Da stiu ca am chesti mai utile de facut invat pentru facultate stai chill.

| unknøwn a răspuns:

Ai fost respins de o fată şi gata, renunţi.
Chiar aşa de slab eşti încât să te demoleze din temelii un refuz? Să îţi dai principiile peste cap?
Get a life man!

| varcolaccc explică (pentru unknøwn):

Nu de asta e vorba ca am fost respins de o fata. Nu e chestia de renunțat ca daca, căutăm o fata o gase-am. Nu am renunțat din cauza asta doar simt ca nu se merita si nu am de ce sa-mi bat capu

| varcolaccc explică:

Ca sa intelegeti bine nu sufar dupa nici o fata, pot fi refuzat de 100 de fete si nu mi-ar pasa, poate sa mi-o zica in cel mai urat mod posibil si nu ma doarewinking. Si la o despartire fac fata fara ca macar sa simt ceva happy. Daca eram cu vreo fata si ea vroia sa se desparta de mine si imi spunea ii raspunde-am atât de simplu încât tot pe ea o dureawinking.

| Wolfyye a răspuns:

Interesant.Si eu gandesc acelasi lucru, ca si tine. My bro, where have you been so long time? big grin

| Yhugato a răspuns (pentru Wolfyye):

My brothers laughing) nu am fost refuzat de fete dar oricum am mult timp inaintelaughing)))) rolling on the floor forever alone! laughing

| Knife00 a răspuns:

Frate.uite, sunt obosit si poate zic prostii. Dar! Nu stiu, si eu gandesc la fel ca tine pentru ca am fost refuzat de o fata..probabil, singura pe care am iubit-o si o s-o iubesc mereu. Si acum inca mai simt ceva pentru ea. Poate ca o sa ne schimbam si noi parerea peste ceva timp. Pana atunci..sa lasam lucrurile asa. Sa traiesti, prietenas! laughing

| varcolaccc explică (pentru Knife00):

Ai citit si tu tot ce s-a discutat? Nu sufar din cauza nimănuiwinking

| Knife00 a răspuns (pentru varcolaccc):

Da, am citit. Eu ziceam de mine ca am suferit.winking

| SlymOvy a răspuns:

Eu zic ca o sa treci peste aceasta faza, o sa iti schimbi mentalitateawinking

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Pai n-o sa fie chestia asta la infinit.oh go on
Si daca nu vrei relatii le spui in fata.thinking

| Chiric_Bogdan_Cristian_1993 a răspuns:

Drgostea este un lucru esential in viata unui om iar daca spui ca ai prefera sa ramai singur pentru ca e complict sa mentii o relatie inseamna ca esti un las. Omul se maturizeaza datorita greutatilor prin care trece iar evitatul greutatilor nu ajuta la nimic. La un moment dat tot vei trece prin ele asa ca cel mai bine este sa te adaptezi fiecarei probleme pe care o intalnesti. Cel mai important insa e ca dragotea este cel mai frumos lucru pe care il poate oferi un om si sunt sigur ca iti vei schimba parerea in privinta ei. Have a great night. happy

| varcolaccc explică (pentru Chiric_Bogdan_Cristian_1993):

Crede-ma daca as dori as face face la o relatie, dar nu-mi doresc una asta e alta treaba.

| Chiric_Bogdan_Cristian_1993 a răspuns (pentru varcolaccc):

E o chestiune de timp, trust mewinking prin definitie omul este o fiinta sociala si la un momentdat o sa iti doresti atentia cuiva, poate mai deosebita decat atentia oricui. tongue

| gratiihoran a răspuns:

Deci,daca nu poti scapa de o fata. fa ca Harry Styles si spune-le ca esti gay.Si sunt de acord ca in aceasta generatie nu prea mai poti sa gasesti pe cineva. Majoritatea fetelor se uita la bani si patratele si majoritatea baietilor se uita la fund si sani.