| varcolaccc a întrebat:

cred ca e ultima chestie care o mai discut aici. Vorbesc despre fete, relati, iubire etc. Cred ca in toata viata mea pana la momentul asta am fost respins de o singura fata oricum nici nu prea am insistat cu alte fete adica chiar deloc. De curând m-am împăcat cu ideea de singuratate ( 4 ever alone). Sentimentu de iubire nu mai exista si nici notiunea de iubire pentru mine :. Ma gandeam cu nu se mai merita sa iubesti pe cineva ( ma refer strict la o iubita, nu la părinți sau familie), mai bine asa decat sa suferi sau sa o faci sa sufere. Ma gandeam asa daca vreo fata vrea sa ma sarute sau sa formeze o relatie cu mine cum sa scap laughing? Viata asta de relații e prea complicata si nu se merita. Sper sa nu imi fac o iubita niciodată... Poate pentru suna aiurea dar asa gândesc in momentul de fata. Nu vreau sa aud chesti de genu : iti vei găsi si tu persoana care sa te merite sau chesti de genu asta fiindca nu imi doresc asa ceva. Voi ce părere aveți despre chestia asta? Merita sa castigi inima unei fete si in cazul fetelor inima uni baiat, asa ca sa ma exprim mai frumos laughing? Ps: Cu asta am încheiat vreau sa va aud opiniile :

36 răspunsuri:
| Chiric_Bogdan_Cristian_1993 a răspuns:

Drgostea este un lucru esential in viata unui om iar daca spui ca ai prefera sa ramai singur pentru ca e complict sa mentii o relatie inseamna ca esti un las. Omul se maturizeaza datorita greutatilor prin care trece iar evitatul greutatilor nu ajuta la nimic. La un moment dat tot vei trece prin ele asa ca cel mai bine este sa te adaptezi fiecarei probleme pe care o intalnesti. Cel mai important insa e ca dragotea este cel mai frumos lucru pe care il poate oferi un om si sunt sigur ca iti vei schimba parerea in privinta ei. Have a great night. happy

| varcolaccc explică (pentru Chiric_Bogdan_Cristian_1993):

Crede-ma daca as dori as face face la o relatie, dar nu-mi doresc una asta e alta treaba.

| Chiric_Bogdan_Cristian_1993 a răspuns (pentru varcolaccc):

E o chestiune de timp, trust mewinking prin definitie omul este o fiinta sociala si la un momentdat o sa iti doresti atentia cuiva, poate mai deosebita decat atentia oricui. tongue

| Corinnààà a răspuns:

Daca tu vrei o viata monotona, asta primesti.

| varcolaccc explică (pentru Corinnààà):

Sa crezi tu ca e o viata monotona. Am prieteni ma distrez nu am viata monotona deloc.

| Corinnààà a răspuns (pentru varcolaccc):

Misto agresivule.