| 4everYO a întrebat:

Salut,TPU.Cum as putea sa ma impac cu fosta mea iubita? Vorbesc cu ea doar pe mess.Acuma ea are iubit,dar nu ma intereseaza, eu tot stiu ca pot so recuperez.Ce as putea sa-i zic?

Răspuns Câştigător
| seby19 a răspuns:

Zi si tu te cat timp v-ati despratit, de cat timp e cu ala, cat ati stat impreuna si ce te face sa crezi ca o poti recupera(ca de putut se poate), daca tipa era geloasa etc. E nevoie de astfel de detalii ca putem raspunde cat mai bine la intrebarea ta.

| 4everYO explică (pentru seby19):

Ai dreptate trebuia sa dau detalii...
Ne-am despartit acum un an, pentru ca e am plecat in Spania.
Acuma e cu ala doar de o zi, dar inainte a mai fost cu el, nu stiu cat timp.
Cred co pot recupera pentru ca am mai putut pana acum, dar acumae diferit parca nu mai simte nimic prentru mine.
Nu era geloasa deloc, incercam mere s-o fac geloasa si nu puteam.
Sper sa-mi raspunzi bine ca deja ti-am dat fundalaughing

| seby19 a răspuns (pentru 4everYO):

Pe posibila ei gelozie mizam. Ma rog, fii sincer si spune-i ca nu a fost alegerea ta sa pleci si sa puneti capat relatiei. In plus vrei sa continui ce ati inceput atunci.
Spune-i clar si fara sa mai vorbesti despre altceva. Incearca sa fii cat mai scurt si la obiect.

| gargarita21 a răspuns (pentru 4everYO):

Daca motivul despartirii e plecarea ta in spania..atunci las.o balta caci daca era sa ii placa chiar asa de mult de tine..nu conta distanta!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pai daca zici ca poti sa o recuperezi, ce nevoie ai de sfaturile altora?

| CrazyStuff a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui ca ti inca tii la ea si ca ai vrea sa va impacati..Si sa o intrebi daca si ea simte la fel pentru tine si daca e dispusa sa se desparta de iubitul ei actual pentru a se impaca cu tine...

| SlowMotionn a răspuns:

Cu inceputul e bine ca inca mai tineti legatura. Daca ea ti-a spus ca are iubit (poate sa fii spus asa doar ca sa te faca gelos sau poate chiar o avea dar nu pentru ca il place ci ca vrea sa te uite). Incearca sa vorbesti cu ea foarte frumos, sa incerci sa iti ceri scuze, sa ii spui ca ai gresit si ca nu se va mai repeta si poate va acepta sa iesiti la o intalnire unde veti remedia problema. Daca ea chiar are iubit si inca te mai iubeste, atunci sigur il va lasa si daca reusesti sa iti ceri scuze ( in cel mai rau caz ii poti cumpara un buchet de flori), sigur se va reintoarce la tine.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| gargarita21 a răspuns:

Desi parerea mea ar fi sa o lasi in pace pentru binele amandurora...cred ca totusi daca iti doresti asa de mult sa va impacati sa vorbesti sincer cu ea si sa vorbiti despre motivul despartirii...acum depinde si care este motivul caci anumite lucruri se pot trece cu vederea si altele nu! daca observi ca ea te refuza.te sfatuiesc sa cauti pe altcineva