| RazvanPFP a întrebat:

De 5 luni sunt intr-o relatie la distanta cu o fata. Suntem cam la 500 km departare. Ne intelegem foarte bine si vorbim in fiecare zi. Am vrut sa merg la ea dar am esuat din cauza unor probleme familiare.(morti si alte chestii). I-am promis ca vara asta voi merge la ea, insa ea mi-a zis ca daca nu voi putea merge nici vara asta se va desparti de mine. Cum as putea face in cazul in care nu pot merge vara asta sa nu se desparta de mine? Sa mai aman putin situatia pana cand voi putea sa merg la ea. FUNDA

Răspuns Câştigător
| IQ a răspuns:

Salut Razvan! Cel mai bine ar fi sa te duci sa va intalniti, totusi daca nu o sa poti din motive personale, incearca sa ii explici. Daca te iubeste suficient de mult te va intelege. O poti pune si pe ea sa vina la tina, daca vrea atat de mult sa va intalniti, sustinere trebuie sa vina din ambele parti asa ca si ea ar trebui sa faca un efort. Bafta Razvan!winking

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Relatiile la distanta nu merg! Deja ea s-a saturat. Chiar daca reusesti sa ajungi vara asta, gandeste-te pe viitor ce o sa fie si cat o sa stati asa?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Va pierdeti timpul aiurea unu cu altul

| RAY a răspuns:

In loc sa iubesti real te amagesti cu telefoane,poze aiurea, de unde sti ca nu are iubit real? de unde sti ca nu te minte? tot la vorba vei ajunge iubirea la distanta e o ipluzie,dezamagire,vrajeala,iubeste real ca doar traiesti real, ce frumos e cand saruti, ti persoana iubita in brate, doarme la tine pe piept, va iubiti fierbinte asa ce faci te masturbezi la telefon, 500 de km daca nu va mutati impreuna ce sens are o asemenea aiureala, traieste real razvane, in fine fa cum vrei tu dar vei regreta

| neutrino a răspuns:

Probleme vor fi mereu, asadar nu vei reusi sa mergi la ea. Voi nu va puteti desparti pentru ca relatia voastra nici nu exista.

| SkyPilot a răspuns:

Nu poti decat sa o convingi. Fata crede ca tu gasesti pretexte dar ca in realitate nu iti pasa prea mult de ea. Sfatul meu este sa faci orice ca sa te duci, fie si pentru o singura zi. 500 km. nu-s cine stie ce, mergi cu trenul de noapte. Eu am venit pentru a mea de doua ori intr-un an 10000 km. de la Pacific. Ce naiba, esti barbat, gasesti solutii!

| alexmarian08 a răspuns:

Fa-ti timp si du-te la ea ..altfel nu faci nimic