| anonim_4396 a întrebat:

eu am 15-(aproape 16)ani si prietena mea are 15 ani... am o intrebare de care am nevoie de un rs matur. intrebare

suna cam asa:

Duminica seara am facut dragoste cu persoana iubita.

In timpul cind am facut dragoste persoana iubita nu a singerat deloc.

Ea a inceput a singera dupa ce am petrecuto acasa...

imi spuneti si mie de ce asa tirziu?

Răspuns Câştigător
| Tupeuuuuuuuu a răspuns:

Buna! Pai faptul ca a sangerat, dupa terminarea actului sexual, nu e nimic anormal, si asta tine de organsimul fetei! Na, nu trebuie sa fiti ingrijorati, cine stie ce va trece voua prin minte.Asa s-a intamplat din cauza himenului ei, sunt multe fete (prietene de ale mele ) care au sangerat abia dupa o ora dupa ce au facut dragoste! Nu am alta explicatie :*, singura explicatie este cea in care,"starea" ei este influentata de propiul organsim! Nu stiu, daca este cel mai matur raspuns, v-am spus din auzite si din propia parere, tinand cont ca sunt de aceeasi varsta cu a voastra! pa-pa!happy

5 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Prietena ta e micuta pentru relatii sexuale. Te-ai gandit ce va faceti daca ramane insarcinata? Nicio metoda nu te protejeaza 100% si mereu exista acest risc. In afara de asta, viata sexuala vine la pachet si cu infectii, boli etc. Sfatul meu e sa nu mai faceti asa ceva, ca nu e de joaca.

| Dragoste16 a răspuns (pentru Alcyon):

Ne-am protejat fara griji!

| Vektor a răspuns (pentru Alcyon):

Nu a scris ca nu s-a protejat...

| Alcyon a răspuns (pentru Vektor):

Am vazut asta. Problema e ca nicio metoda nu e 100%. Un mic accident cu prezervativul si ai incurcat-o. Iar cuplurile foarte tinere se pacalesc cel mai usor, din cauza lipsei de experienta.