| Cesazic69 a întrebat:

Salut TPU! Imi place de o fata dar ma tem ca o sa ma refuze ca sunt cam scund.Am 17 ani si am 1.67 iar de vreo 2 ani deja nu am mai crescut deloc.As astepta sa mai cresc in inaltime dar nu stiu daca se va mai intampla asta. Tatal meu are 1.80 iar fratele meu mai mic e mai mare decat mine in inaltime.Voi ce ziceti sa fac?

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa mai crești în înălțime pana la vârsta de 18 ani.

| ywar a răspuns:

Fa sport. Inot!

| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Eu zic să fii încrezător și să vorbești cu ea. Înălțimea ar trebui să fie ultima problemă pentru tine cât timp te înțelegi cu ea și totul merge bine între voi.

| Alinuța00 a răspuns:

Pierzător adevarat e cel ce nu încearcă deloc, nu cel ce încearcă si e refuzat.Asadar,fugi si spune-i ca o placi.De obicei fetele astepta ca băiatul sa faca primul pas, daca acesta nu îl face, fata pleaca la cel ce dă semne si astfel o pierzi.Iar cu privire la înălțime, crești numai până în 18 ani.Profita de timpul pe care încă îl mai ai si fă diferite exerciții de pe yt de ex sunt foarte multe, care te ajuta sa crești în înălțime, și mănâncă si diferite fructe care te ajuta la acest lucru, găsești pe net tot ce ai nevoie să știi.Dar trebuie să știi totusi ca mare diferenta nu o sa fie..cred ca daca te pregătești intens zi de zi, o sa poti creste doar 5-7 cm..cred,nu stiu clar.Deci,spune i fetei ca o placi, fă exerciții, mănâncă fructe, si multe lactate, si acestea au o foarte mare importanta în înălțime.Am aflat că am intoleranta la lactoză din a 5 a parca..si pe atunci aveam 1, 63 cam așa..acum am 17 ani si de abia ating 1, 64. Din cauza că ani la rând nu am putut bea mult lapte sau mânca produse lactate.