| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete,ati fi impreuna cu un baiat anti-social, foarte timid, bun la suflet si mai urat? Stiu ca fetelor din ziua de azi le plac baietii mai tupeisti. Ofer funda pentru cel mai detaliat raspuns.

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Barbatii infloresc mai tarziu. Faptul ca n-are tupeu este o calitate.Tu cat de frumoasa, simpatica si inteligenta esti?

| RAY a răspuns:

Prima impresie este 100% aspectul fizic si sincer eu nu as vrea un prieten ca tine timid, plictisitor si un papa lapte cu frica de propia umbra, nu spun sa devi violent dar pe bune cum e viata langa un timid daca nu plictisitoare? asa zis suflet conteaza e vrajeala dar tu poti crede orice, apropo atractia e involuntara fetele una spun alta le plac lor

| Violleta2022 a răspuns:

Mie personal nu mi-au placut niciodata baietii cu tupeu sau genul de smecherasi!
Mai unt unii baieti care se considera timizi si nici macar nu saluta cand intra in clasa sau cand se intalnesc cu cineva, ei dau vina pe timiditate, dar de fapt este lipsa de bun simt si respect.
Pornind de la acest simplu salut, semn de buna crestere si educatie in fond, prezent si la timidul inteligent, se pot lega conversatii, care mai tarziu pot conduce la prietenii.
Genul de timid care evita privirile celorlalti si nu saluta pe nimeni, este considerata proasta crestere si ca atare, lumea il ignora si-l respinge.
Acum depinde ce fel de timid esti tu... cauta de te analizeaza si vezi ca ea din comportamnetul tau este gresit.
Cat priveste uratenia exterioara, conteaza mai putin, atata vreme cat esti politicos, imbracat curat si cu bun gust si mai ai si educatie buna.

| neutrino a răspuns:

Nu, sunt multe oferte mult mai bune.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Anti social sau doar timid? Ca anti-social, poate fi rau, violent, vulgar.
E urit? Si ce, vrei sa fie frumos ca sa ti-l ia alta? Daca e bun la suflet, e frumos.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Trebuie sa fi mai încrezător în tine și cine te place te va accepta și timid și anti social și dacă te vei simți in largul tău cu persoana respectiva te vei schimba singur... urat chiar nu cred ca esti. Mie personal niciodată nu mi-au plăcut barbatii tupeisti deoarece mă irita și enervează genul ăsta de comportament happy

| XSmokerxx a răspuns:

Daca esti retras si nu iti place sa te bagi in seama, nu inseamna ca esti antisocial, doar introvertit, lucru care nu e rau.Gaseste pe cineva care ti-ar place si vorbeste cu ea.

| AlexandruCurca a răspuns:

Lasa ca dupa ce o sa fii cu ea, daca e sa fii cu ea, vei deveni subit foarte social si chestii happy Si eu am fost asa xD Lasa ca uratimea trece, toti sunt frumosi in stilul lor, nu e nevoie sa arati foarte bine, doar sa nu zici cacaturi la panica happy BE CALM, NO PAIN, NO GAIN!

| valeria18 a răspuns:

De ce nu daca fata anumita pe acel baiat de exemplu il intelege sufleteste. Daca au visuri comune sau le place ambilor un lucru de exemplu natura sau sunt pasionati de oarecare grupa muzicala, adica daca ei au pe ce tema comunica. Majoritatea fetelor nu zunt asa cum par de la prima vedere, o fata poate sa para la prima vedere rea sau agresiva, dar daca este cu o persoana mai simpla se face si ea mai calma. Si apropo, da fetele se uita la baietii mai tupesti dar daca va vedea un baiat mai timid ea va fi intr-o oarecare masura mai atrasa de el fiindca ii mai calm.

| Pixieee a răspuns:

Fiecare e diferita...pe mine personal unii baieti ma sperie/intimideaza, gen cei mai tupeisti. Nu as putea sta cu cineva de acest fel. Acum depinde si in ce stadiu de timiditate esti, daca esti la stadiul nomal, fiecare are insecuritatile lui, e firesc, dar am un coleg care nu vorbeste cu nimeni in afara de un alt baiat, nu exagerez, acest fel de timiditate nu o intelege ca pe una pe care o consider respingatoare, dar cu un astfel de baiat n as sti de unde sa incep. Sunt sigura ca doar ti se pare ca esti urat, iar daca mai te bagi in seama cu una cu alta, sigur o sa iti gasesti o iubita!

| arianaroses a răspuns:

Eu n-aș avea nimic împotrivă dacă aș simți ceva față de un băiat de genul. Însă..de multe ori, spuneți că "fetele nu acceptă băieții urâți", dar acum pe bune, nici voi nu acceptați fetele care nu arată precum un fotomodel. Mulți ne judecă fiindcă ne întoarcem capul după băieți, nu știu..frumoși, dar cu toți știm că nu ați spune "nu" unei fete frumoase. Nici măcar voi care vă considerați urâți, de fapt, dimpotrivă, și voi, cei care spuneți "sunt urât, nu mă vor place fetele" vă referiți doar la fetele populare sau repet, care arată precum fotomodele și niciodată nu vă gândiți că există o fată, acolo, în colț, care poate nu este "perfectă" cum le credeți pe celelalte, însă dacă i-ați da o șansă, nu ați regreta.