| ElectronicPieces a întrebat:

laughing M-am îndrăgostit de o fata de la o agentie de turism. Stiu doar cum o cheamă, felul frumos in care zâmbește si faptul ca știe 4 limbi ( ma pot înțelege cu ea pt ca știe spaniola, ca si mine.) Nu stiu ce sa fac sa o cuceresc. Habar n-am daca are iubit.laughing
sfaturi?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Cunosc pe cineva care s-a indragotit de o fata cu care s-a ciocnit accidental pe strada si el...nici macar nu stia cum o cheama, si azi mai spera sa o revada.
Simte-te norocos. laughing)
Incearca, invit-o la o cafea, ceai...ce vrei tu. Doar fa ceva!

7 răspunsuri:
| sori88 a răspuns:

Invit-o la o cafea...

| Cristinell90 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa discuti cu ea, nu te candi prea mult ce sa discuti ca asa iti pierzi curajul intra pur si simplu in vorba cu daca iti raspunde la conversatie s-ar putea sa ai noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai indragostit de o persoana pe care ai vazut-o la un birou sau la un ghiseu? Poate ca ma insel dar pe baza postarilor/intrebarilor tale anterioare am ramas cu ideea ca esti destul de tinerel (parca 16 ani sau ceva de genul asta). Daca fata lucreaza acolo precis e mai mare, poate 20 sau chiar mai mult. Incearca mai intai sa-ti imaginezi cum ar arata o posibila relatie cu ea. Daca dupa asta tot crezi ca este o idee buna, invit-o undeva (o cafea e o idee buna) dar incearca sa o faci astfel incat sa nu fie de fata cu colegii ei.

| MisteryShadow a răspuns:

Te-ai indragostit...de o fata pe care nu o prea cunosti?
Oricum, daca tot esti asa...indragostit, curaj. Sunt sigura ca nu musca.

| methodmen a răspuns:

Vorbeste cu ea, deschide un subiect si in discutie poti afla daca are pe cineva, totul este sa incerci mai ales ca nu ai ce pierde.

| ElectronicPieces explică:

Nu am 16 ani. Sunt stabilit in alta tara si locuiesc singur. Am 19 ani.
E ceva anormal să-ți placă o anumită tipa pe care o vezi? Cred ca așa se cunoaște lumea, nu?

| sweetangels a răspuns:

Mai intai cere-i nr de telefon dupa aia te gandesti tu cum s-o dai gata (app de atatea limbi)...