| anonim_4396 a întrebat:

Nu obisnuiesc sa cer pareri pe un site, dar as vrea sa aflu ceva. Inca din clasa intai am fost colega cu un baiat. Din clasa a patra a inceput sa imi placa de el, dar nimic nu s-a intamplat intre noi. In clasa a opta am fost la pregatire impreuna la matematica, dar acest detaliu nu conteaza. Am ajuns apoi culmea la aceeasi liceu, in aceeasi clasa ( ce ironie a sortii).
Acum o sa va spun ce am aflat despre el de la o prietena de incredere care chiar e prietena de familie cu el. El m-a placut se pare din clasa a patra, dar cred ca mereu a fost prea timid sa o spuna (eu sunt o persoana extrem da timida de altfel).
Acum cand ies de la liceu noi mergem o luam pe acelasi drum pe o bucata scurta si mereu ma asteapta. Chiar am incercat sa testez daca pleaca fara mine de 2 ori. Prima oara am asteptat o prietena care pleaca ultima din clasa mereu, el desi am stat multicel m-a asteptat (nu are nici o obligatie sa ma astepte ). A doua oara am asteptat jumatate de ora o alta prietena de la alta clasa ca sa ii cer nu stiu ce ( de data asta nu am asteptato intentionat ). Ea nu a mai iesit asa ca m-am hotarat sa nu o mai astept. Cand am iesit el era in spatele meu. La asta chiar nu ma asteptam...
Credeti ca e posibil sa ma placa? Eu nu il mai plac asa de mult deoarece a fost toti anii astia rece cu mine...

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este posibil sa te placa dar nu este inca capabil de mai mult.

| grab a răspuns:

Te place, trebuie doar sa ii dai de inteles ca si tie iti place de el ca sa prinda curaj. vorbeste cu el, spune-i deschis ca te bucuri ca te place si puteti sa iesiti si alta data la o intalnire daca are timp liber.

| anonim_4396 explică (pentru grab):

Uite care este problema : eu sunt o persoana extrem de timida si nu pot face asa ceva. Nici macar nu stiu cum sa ii dau cuiva ceva de inteles...
Mulțumesc mult pentru raspuns oricum.