| SIlverSurfer a întrebat:

o plac pe o colega de-a mea, nu stiu daca ea ma place!
Cer ajutor!

9 răspunsuri:
| helpu a răspuns:

Intreab`o daca te place. E cea mai simpla solutie. Nu trebuie sa iti fie frica :*

| Fulbaster a răspuns:

Intreab-o direct, asta sigur o sa mearga!

| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Daca nu sta in fata ta sau in spatele tau incat puteti sa vorbiti si in ore ma indoiesc.Ar trebui sa o cunosti bine,sa vorbiti zi de zi,si aici nu ma refer la "da-mi tema"si la "hey buna ce faci,ce ai facut ieri?"Crede-ma ca si eu trec prin asta,si cat timp nu sta in fata sau spatele tau e cam complicat sa te placa si ea, doar daca nu va petreceti timpul unu cu celalalt. Daca va petreceti timpul unu cu celalalt, fa-ti curaj si intreab-o intr-o zi dupa ore daca ii place de cineva, si daca te intreaba si pe tine acelasi lucru, spune-i ca e vorba despre ea.Bafta:*

| xVogue a răspuns:

Simplu. Cand se uita la tine ii faci cu ochiul. Daca zambeste catusi de putin inseamna ca si ea te place. Daca iti baga strambe nicidecum nu are vreun interes pentru tine.

| SIlverSurfer explică (pentru xVogue):

Dar ce sa fac anume sa-i atrag mai mult atentia:?

| Bogdan_Voicu_1990 a răspuns:

Pai ca sa aflii daca te place, trebuie sa fi un pic atent la ea ca o sa iti arate ea intr-un fel, subtil de obicei. Semnele clasice sunt: zambeste si se joaca cu parul, rade la glumele tale, se baga des in seama cu tine, cam ce faci si tu decat ca probabil nu iti dai seama. Atentia pe care ti-o ofera este un indicator bun daca te place sau nu. Insa daca crezi ca te place actioneaza acum nu astepta pentru nimic, pentru ca mai tarziu nu mai e valabil. Lucrurile, in general, nu stau ori merg bine or rau dar pe loc niciodata.

| SIlverSurfer explică (pentru Bogdan_Voicu_1990):

Dar cum ii pot atrage atentia?

| Bogdan_Voicu_1990 a răspuns (pentru SIlverSurfer):

Pai mai intai afla daca te place sau nu. Ca daca nu te place poate nu va potriviti poate nu e ea de tine sau invers. Daca nu ii place de tine si are deja o parere formata despre tine, poti sa ii atragi atentia cu ce vrei tu ca nu o sa mearga. Gandeste-te asa : Tu ce ai face daca o fata de care nu iti place s-ar da la tine? Probabil ca nimic ca nu te intereseaza. Deci afla mai intai daca te place sau nu! Dupa ce sti, poti sa mai pui o data intrebarea.

| xVogue a răspuns (pentru SIlverSurfer):

Ce zodie e? nu poti sa o intrebi asa daca o placi e prea absurd