| Larysa690 a întrebat:

Simt ca mor, trec printr-o perioadă foarte greasad
Iubitul meu s-a despartit de mine, cel pe care l-am iubit enorm de mult si a fost prima iubire din viata mea.Am avut o relatie frumoasă, mi-a zis ca m-a iubit foarte mult dar s-a suparat pe mine din cauza la niste vorbe pe care eu i le-am spus si acum nu mai simte absolut nimic pentru mine.Eu nu cred ca am gresit cu ceva, am facut mereu numai ce a vrut el dar a zis ca vrea o fată cu capul pe umeri.
Pur și simplu nu pot accepta situația asta, nu ma pot impaca cu gandul ca s-a terminat totul.Ce aș putea să fac sa uit de el, nu pot vorbi cu alti baieti deloc mereu ma gandesc la el.crying(

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Lumea nu se termină fiindcă el nu te mai vrea.
Lasă-l, acceptă situația.
Nu are rost să te tot gândești la ce a fost.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

„Draga mea". Dacă vrei să-l uiți, încearcă să te „integrezi" în diferite „grupuri sociale", ieși și tu pe afară! Admiră natura...
Fă-ți prieteni noi, mai pe scurt, ceea ce te face fericită!
Nu-l vei uita, dar cu timpul, tristețea pe care o simți și „iubirea" rămase se vor risipi. Iubirea înspre alte/ă persoane/ă, și tristețea va dispărea. Doar încearcă să nu te gândești prea mult la el! Știu că e greu, dar ocupă-ți timpul cu ce-ți place! Ești specială și nu trebuie să suferi pentru cineva care n-a știut să te mai prețuiască!
Hai, capul sus, privirea-nainte! Încearcă să găsești pe altcineva și/sau fă ce-ți place, bucură-te de viață! Mulți, care au participat la mai multe studii, au declarat că „e mai bine să fi singur". Nu generalizez! Nu la toate studiile, nu toți oamenii! Dar...winking Hai gata cu dramele! Poate vă împăcați și tot ce am scris eu aici e de pomană!

| GouDidodino a răspuns:

Vorbeste cu alți băieți, o să-l uiti cu timpul si o sa fii bine. Nu dispera. Cu toții, sau aproape toti am trecem prin așa ceva

| saresipiper a răspuns:

Sigur va veti impaca iar. Asa e iubirea la varsta voastra, dupa cateva vorbe va despartiti apoi va impacati. un sfat de care ar trebui sa tii cont daca esti desteapta e sa nu te lasi niciodata calcata in picioare si sa nu faci doar ce vrea el ca se plictiseste si pleaca cu o fata "cu capul pe umeri" cum zici tu, care are personalitatea ei! Numai bine!

| qwertpro a răspuns:

Salut,trebuie intai de toate sa poti renunta din a trai in trecut.Anume amintirile pe care le tot retraiesti mereu te fac sa nu poti trece peste despartire.Intelege ca nimic nu e vesnic, nici fericirea, nici iubirea, totul e trecator si se termina la un moment dat. Odata ce v-ati desparti inseamna ca nu sunteti potriviti, si accepta acest lucru.Ati incercat sa fiti impreuna, dar nu ati reusit, asta e.Nu incerca sa te invinovatesti mereu, dragostea adevarata nu se termina din cauza a cateva vorbe. Daca iubirea s-a terminat, asta inseamna ca ea nici nu a fost cu adevarat.Accepta ca in viata ta s-a produs o schimbare, si nu mai trai mereu in trecut cu el.Ce a fost nu mai poate fi schimbat si nici retrait, accepta asta si traieste cu ziua de azi.Vei mai intilni si alti baieti care te vor iubi cu adevarat.Nu toate persoanele ne vor fi mereu alaturi, unele doar vor trece pe langa viata noastra si vor pleca lasand doar o mica urma.Incearca sa iti gasesti o ocupatie placuta.

| llleo a răspuns:

Respectă-i decizia. Așa cum ar trebui.
Acum, în continuare, respiri, trăiești, vorbești. Îți continui rutina. Faci ce îți place. Orice altceva. E inutil să te gândești la o posibilă împăcare în scurt timp dacă el era convins de decizia lui. Momentan accepți. Mergi mai departe. În timp, multe lucruri se vor schimba. Poate ai noroc să se întoarcă la tine. Bineînțeles, dacă încă îl vei iubi. Să știi că timpul schimbă multe...
Spor, Larisa.

| Adrian7art a răspuns:

Nu te mai iubește din cauza unor vorbe pe care i le-ai spus? Whatt?
Sau a așteptat o greșeală de a ta ca să isi pună in aplicare planul..pentru că oricum nu mai avea sentimente.
Ce zici?

| Ager1977 a răspuns:

Larysa măi fată ce mult mi.as dori ai eu sa am o prietenă ce s.ar gândi la mine Mereu! Dar din pacate nu am ..si uite ca citesc printre rândurile tale cu câtă amărăciune te exprimi. oricum mi se rupe sufletul cand vad ca niste escroci nu apreciaza un auflet de fată.Ai grija de tine Larisa!