| DonColeone a întrebat:

Sunt un baiat de 16 ani, si problema mea ar fi urmatoarea:
Multi prieteni imi zic sa gasesc o prietena.Sunt fete care ma plac, dar problema e ca eu inca nu i vad rostul la o relatie mai serioasa.Nu stiu cum sa ma exprim...Adica sa fiu non-stop pe telofon, mesaje apeluri etc.Nu am nevoie de asta.Mai bine as prefera sa astept cativa ani, si dupa sa am relati de 1 noapte,sau ceva de genul.
Ce spuneti o sa imi traca gandirea asta sau nu?
Nu stiu dar ma simt cam prost ca aproape toti prietenii mei au prietene, si eu nu.Si problema e ca nici nu vorbesc cu nimeni despre asta.Din motivul acesta am apelat la solutii virtuale.
Astept raspunsul, ajutorul vostru!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ColourfulLife a răspuns:

De ce te intereseaza ce cred prietenii tai? Poti doar sa le spui ca nu vrei o relatie momentan. Ce conteaza daca ceilalti au prietene si tu nu? Atata timp cat esti fericit, e bine pentru tine! happy

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu poti sa ai pe cineva impins de la spate de altii. Ori simti nevoia sa ai ori nu. E strict alegerea ta. Mistourile celor din jur nu ar trebui luate in seama. Nu iti decide nimeni viata, doar tu singur.

| Vvistula a răspuns:

Gandirea ti o schimbi cand te indragostesti

Răspuns utilizator avertizat
| Livelord a răspuns:

Gandeste-te si la partea buna, nu o sa ii mai dai in cap ca surdu-n clopot in fiecare zi! smug

| sergiubest97 a răspuns:

Un sfat prietenesc... incepe sa ai relatii cu fete dar doar de distractie... nu pune suflet ca nu are rost. Relatiile serioase incep de la 18-19+ la baieti asa ca, succes la fetewinking