| AnonimAcum a întrebat:

Unele fete sau baieti incearca sa isi convinga partenerul de sex ora sau alte fantezii. Bun, eu nu vreau nici una din aceste lucruri, suntem la distanta si mi-as dori,, sexting".

Cum poti ajunge cu iubita acolo? Sau sa o convingi? Sa isi doreasca si ea. As dori metode subtile sau metode prin care poti ajunge acolo.

Cei care sunt pudici sau impotriva va rog sa va tineti comentariile acasa. Altii incearca chestii mai ciudate cu partenerele lor. La mine este vorba de distanta.

11 răspunsuri:
| dia200 a răspuns:

Eu si iubitul meu facem asta destul de des deoarece nu ne putem vredea foarte des.dar nu am facut asta fiindca neam propus ci pur si simplu s-a intamplat. am inceput prin a vorbi pur si simplu prin sms neam spus cuvinte dragute apoi am inceput cu intrebarea.ce ai face dacaa asi fi acum langa tine? si de aici a fostfoarte simplu. ne spunem seara fantezi si ce visam noaptea. sau pur si simplu spune-i ca ai visat cu ea si inventeaza o poveste putin porno

| Liviu a răspuns:

Nu e un manual dupa care sa o faci happy e ceva ce depinde cat de pervers esti laughing

| SkyPilot a răspuns:

Introduci subiectul in conversatie incetul cu incetul. O intrebi cum e imbracata si intrebi si de lenjeria intima. O intrebi ce ar vrea sa iti faca daca ati fi singuri. Incetul cu incetul mergi tot mai departe. Daca rezista renunti, nu e genul.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

O saruti prin sms si ii dai hug. apoi ii spui ca o saruti si in locuri mai excitante. gat etc. ca sa spargi gheata. si o intrebi daca ii place.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Nu faci plonjare direct in apa rece. ci te bagi cate putin cate putin. si nici nu e nevoie sa deschizi subiectul direct "vrei sa facem sexting?"

| Skilline2012 a răspuns:

Sincer am incercat si eu o data si mi-a iesit bine laughing Dar e o porcarie, eu zic sa astepti pana va intalniti.
Nu trebuie sa o convingi sau ceva, trebuie doar sa aduci usor vorba despre sex sau ceva legat de sex. La mine a fost asa: (poate inveti de la mine, cine stie)

Eu: eu cred ca toate fetele fac degetica, pana si no-liferitele laughing (ok asta rezultase din urma unei petreceri la care am facut cateva glume)
Ea: pai crezi bine laughing
Eu: deci sa inteleg ca am ajuns undeva
Ea: da, dar nu e asa placut... adica e doar "hand-made" laughing
Eu: te-ar ajuta ceva incalzire
Ea: poate laughing
Eu: vrei sa te incalzesc?
Ea: ook, ce imprevizibil. sa incercam...
Eu: ------------- (material cenzurat, scuze)

De aici te descurci tu
Bafta!

| MissUnkown2 a răspuns:

Intai explica-mi ce e aia, apoi eu iti spun cum sa faci. Nu ma judeca, nu am viata sexuala, dar ma pricep la convins oameni happy.

Răspuns utilizator avertizat
| MissUnkown2 a răspuns:

Ha! Ce fain! E destul de haioasa chestia asta, dar nu cred ca s-ar supara sau ceva. Eu cred ca, daca iubitul meu m-ar intreba asa ceva, as incepe sa rad si am face sexting. Pare foarte smecher laughing

Daca iubita ta e genul de fata de gasca, care rade mult si face glume despre orice, poti sa o intrebi direct, nu o sa se supere si, cel mai probabil, va accepta. Daca e o fata mai timida sau mai inchisa in sine sau ceva de genul, cred ca ar fi mai bine sa o iei mai cu incetul, dar sa fii sigur ca si ea stie ce e aia(pentru ca nu pare un lucru foarte cunoscut). Sincer, nu ma pot gandi decat ca ar rade sau, cel mult, s-ar stramba de mirare si ar gandi ca esti adorabil si ciudat si apoi ar face ce ii spui tu. Bafta :*

| Joannaaa28 a răspuns:

Chestiile de genul vin de la sine, nu cred că poți determina o persoană să facă chestia asta. începe cu o simplă glumă care să nu fie exagerată și vezi dacă se continuă.tu îți cunoști partenera să știi ce și cum.