| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,urmeaza sa fac sex pentru prima data cu iubita mea, am 16 ani si ea nu mai e virgina,si eu da,cum ar trebui sa ma comport cu ea? ceva sfaturi? ma va durea tare? avand in vede faptul ca pot decalota penisul dar mai greu si ma doare putin,
Deci am nevoie de sfaturi,

Răspuns Câştigător
| BryBard a răspuns:

Ii faci preludiu(inainte sa inceapa partida, o saruti, magaieri, trebuie sa o exciti calumea ca sa nu te chinui la penetrare ..etc)in timpul asta ii dai si hainele jos ( sper ca sti sa dai sutinul jos) laughing.Nu te-ai uitat niciodata la filme +18? ar trebui sa stii de acolo tutorialu laughing, Dupa o intinzi pe pat(sau o pui in ce pozitie vrei tu sa i-o tragi. Dupa treci la treaba, dar oricum daca nu mai e virgina ar trebui sa stie ce sa faca si sa te indrume si pe tine, oricum daca te intreaba zi ca esti virgin ca sa nu te faci de ras dupa.Si vezi si tu cum faci sa nu te gandesti numai acolo, ca iti dai drumu in min 1, gandeste-te la altceva. Daca va iubiti o fie bine de la sine.

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Discutati inainte, si incercati sa fiti cumnicativi in timpul actului, e cel mai important.

Folositi prezervativ! Daca ai dubii si nu stii cum se pune cauta clipuri pe Youtube, o sa ne scutesti de mesaje pe aici dupa.

1.E prima data deci va iesi prost si va dura ceva vreme pana o sa fie bine (nu te nasti stiind).
2.Stai minim 15-20 min la saruturi si declaratii de dragoste inainte sa o dezbraci, fiind prima data daca nu va fi bine lubrifiata o sa doara mai tare decat ar trebui
3. Da o sa va doara pe amandoi (mai mult pe ea decat pe tine)
4.Nu incercati pozitii din filme porno, incercati sa vedeti in ce positie nu o doare/nu te doare
5. Nu o fortati daca nu ajungeti la orgasm prin penetrare (v-am zis ca va dura ceva vreme pana va fi bine) si masturbarea reciprca face treaba si puteti incerca si orale daca sunteti ok cu asta.
6. Dupa ce esti gata (ai sanse mai amri ca ea sa ajungi al orgasm) stai in apt si mai imbratisaz-o pentru minim vreo 30 de minute. Nu am idee de ce dar femeilor le place.
7.Nu ejacula pe fata ei sau pe ea daca nu e de acord cu asta (acordul nu e atunci cand nu zice nu e atunci cand zice da)
8.Curatati dupa voi si pregatiti-va pentru data viitoare.

PS: sa nu aveti asteptari mari si fiti intelegatori unul cu altul. Si daca o doare opreste-te.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu te doare nimic,poate sa te usture putin dupa!
Daca tot e prima data,fa-o sa fie mai special.
Incepe cu un preludiu si incearca sa-i descoperi corpul(zonele erogene)
Ceafa, gatul si lobul urechii!
Restul descopera tu, exploreaza!
Cand ajungi la penetrare, vorbeste deschis cu ea.
Daca nu mai e virgina, e posibil sa vrea si alte pozitii!
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Foloseste prezervativul de la cap la coada, adica pus inainte sa incepi partida ssexuala, ca sa va protejati complet.
In ce priveste decalotarea penisului tau, eu cred ca este vorba de fimoza si s-ar putea sa ai nevoie de interventie chirurgicala.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

E fimoza, dar pot face sex?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca este fimoza, nu poti afce sex, ca nu se decaloteaza complet, riscand sa se rupa si sa se porneasca o hemoragie.
Mergi la un urolog sau chirurg pentru o parere clara, ca doar ei iti pot da un sfat corect, in urma unui control medical.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

De fapt pot, am incercat si pot decalota penisul 100% in stare de erectie'trebuie doar putin lubtifiat cu apa sau ceva

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca nu stii ce sa faci, te invata ea

| XxRoxRoxyxX a răspuns:

De durut nu cred ca te va durea poate o sa te usture putin foarte putin poate nici nu iti vei da seama...iar pe ea ia-o usor adica pentru inceput sarut-o iar apoi totul vine de la sine... good luck