| rubyyy a întrebat:

Am 17 ani si ma intilnesc de citeva saptamini cu un baiat de 19. El imi zice ca ma iubeste, mi-a facut cunostinta cu mama lui sora fratele lui, simt ca are sentimente pentru mine dar un prieten de al lui imi zice ca are pe alta ca doar se foloseste de mine si ii trebuesc doar dintr-un motiv(sex).Nu stiu ce sa cred ajutati-ma sa inteleg ce se intimpla...

Răspuns Câştigător
| d33a15 a răspuns:

Buna si tie, stiu o situatie foarte asemanatoare cu a ta.un baiat care a stat cu o fata, a adus-o acasa au facut sarbatorile impreuna.si parea ca e atasat de ea, odata ce faci pasul de a o aduce acasa.ea i s-a oferit pe tava din prima.si la 2-3 saptamani s-au despartit.probabil s-a plictisit de ea si trece la urmatoarea.eu nu zic ca e baiatul tau e la fel, dar merita sa il pui la incercare.asteapta mai mult timp pana sa ai incredere in el.nu i te oferi din prima.si daca are intentii bune, te va astepta pana o sa si dovedeasca increderea

| rubyyy explică (pentru d33a15):

El nici semne de sex nu a dat
cind am fost la mama lui
am dormit cu el in acelasi pat
si mi-a zis daca nu vreau atunci nu este nevoie
el va astepta cind voi fi gata de ceva serios

| d33a15 a răspuns (pentru rubyyy):

Ideea e ca daca nu a incercat ceva cu tine, si a zis ca asteapta, poate el chiar te vede altfel decat pe celelalte, si e dispus sa te astept.sunt multe situatie asemanatoare, dar se finalizeaza diferit.la tine sper sa fie de bine, nu ceda asa usor in fata lui, numai asa iti vei da seama ce intentii are.bafta in continuare! happy

| rubyyy explică (pentru d33a15):

Mersi

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru rubyyy):

Esti naiva, doar nu crezi ca va face sex stiind ca e masa acasa...

| rubyyy explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu sunt naiva
simt ca are sentimente pentru mine

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul este la varsta la care TREBUIE sa strabata cat mai multe cearsafuri, traieste din plin studentia, cea mai frumoasa perioada, acest baiat NU este interesat de relatii serioasa, faptul ca ti-a facut cunostinta cu masa si sorasa este IRELEVANT pentru o relatie, el vrea numai SEX, crezi ca esti pregatita pentru o relatie doar pentru SEX? daca nu retragete elegant si nu il perturba

| Emilian65 a răspuns:

Vorbeste cu el si intreaba-l daca te iubeste cu adevarat sau este cu tine numai pentru sex cum zice prietenul lui.

| lpavel a răspuns:

Crede-ma cel care te prezinta mamei lui are intentii serioase cu tine!
Intre baieti se mai vorbesc tot felul de prostii sau minciuni sa nu fie luat in ras ca e prea sentimental dar tu nu te lua dupa vorbe... faptele vorbesc!

| rubyyy explică (pentru lpavel):

Nu stiu ce sa cred, unu imi zice ceva iar celalat altceva

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru lpavel):

Fetele cad asa usor in plasa cu momeala numita mama. Luati lectii baieti, daca vreti ca o fata sa va cada in pat prezentati-o mamei voastre asa va avea impresia ca imediat o cereti de nevastawinking

| lpavel a răspuns (pentru rubyyy):

E normal sa nu fi sigura ce se intampla ca inca nu-l cunosti... oricum fiecare s-i-a zis parerea, dar cel mai mult parerea ta conteaza, tu vezi ce se intampla cu adevarat si tine cont de asta indiferent de ce ti-am zis noi aici, asa cum a zis cineva, nu trebuie sa sari in pat cu el, desi nu cred ca va insista pe aceasta tema din cate ai zis, insa un lucru e sigur : daca el se poarta frumos cu tine iar tu nu, atunci dezamagirea pentru el va fi foarte mare si relatia asta sigur nu va dura! Eu zic ca daca se poarta frumos sa te porti si tu la fel si veti ajunge departe!

| R0R0 a răspuns:

Poate prietenul lui te-a mintit fiindca te place si el.