| Eskenda a întrebat:

Salut tuturor, am nevoie urgent de niste pareri si sfaturi..am o relatie cu iubitul meu de 6 luni si observ ca are o "amica" care cică ii este foarte apropiata si tine mult la ea,eu fiind o fire extrem de geloasa ma enervez foc cand vad ca ii da comm-uri la poze,tag-uri,pur si simplu n-am cum sa o suport cand ii comenteaza lui la poze cu "te pwp vtm,scumpule,fratiorul meu drag,iubirea mea mica etc" de obicei cand iesim in grup vine si ea cu noi,mentionez ca eu nu vorbesc cu ea,n-avem tangente,ce as putea sa fac ca sa observe ca n-o suport? Nu vreau sa ii vorbesc,vreau sa fac ceva in mod indirect prin care sa vada ca imi e antipatica, idei? Funditsssaaa! :***

8 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Uite situatia mea:In fosta mea relatie nu suportam ca iubitul meu sa vorbeasca cu alte fete si eram extrem de geloasa iar acum am o noua relatie si ia ghici? Iubitul meu are o multume de prietene fete, ies impreuna, povestesc la telefon si ghici din nou? Ca sa nu il pierd nu ii fac crize de gelozie, recunosc am mai avut mici scapari, dar nu cum eram inainte.Deci daca te abtii se poate! Oricum poti vorbi cu el despre asta, spune-i ce simti si explica-i ca esti asa pentru ca il iubesti si nu vrei sa il pierzi.In plus acele commenturi ale ei mi se par cam deplasate... daca ii este prietena atunci cand el are o relatie ar trebui sa fie putin mai retinuta!

| HueyFreeman a răspuns:

"Nu vreau sa ii vorbesc"

Atunci rabda. Din cate observ ea este prietena lui, nu tu.

| CreaţaWsz a răspuns:

Stiu ce enervant e, dar si el e vinovat, ca ar putea sa tina cont ca esti iubita lui si sa-i spuna tipei s-o lase mai moale cu siroapele. Cand mai iese cu voi spune-i iubitului tau ca il iubesti mult si ca nu-ti place cand comenteaza fetele la pozele lui, spune-i ca surioarele lui se cam baga in toate, bate apropouri la ea in orice fel (o sa se simta).

| caus3lov3ya a răspuns:

Mda atatea comentarii cu nu ai incredere in el si abtine.te si nu stiu ce. Nu mi se pare normal sa ii comenteze astfel la poze. Vorbeste cu el si fa-o pe tarfulita sa dispara din peisaj. Daca aveti certuri pe tema asta si el riposteaza si o apara, clar nu e "amica". Iar aia e proasta de ii vorbeste

| caus3lov3ya a răspuns:

Astfel cand el are prietena. Na ca m-am enervat eu cand vad atata prostie si nesimtire la unele.

| Ella192 a răspuns (pentru caus3lov3ya):

Si cel mai dureros lucru este ca astfel de specimene distrug relatia.

| angel_4561 a răspuns:

Incearca sa nu mai fii geloasa, grea boala, intra in atmosfera grupului fara a te gandi la ea, iar cand esti singura poti sa te descarci cat vrei si cum vrei

| SergiuValentin a răspuns:

Daca tii la el mi se pare normal sa accepti...