| Aries a întrebat:

Salut tuturor am si eu o problema si am nevoie de niste pareri din partea voastra, deci: prietena mea e la tara si mi-a zis ca s-a certat cu parintii si a pedepsit-o sa stea acolo pana incepe scoala.Pe seara mi-a zis ca i-a luat si telefoanele(m-a sunat de la cineva, cum o fi stiut nr meu nu stiu, daca ii luase telefonul cum zice ea, dar in fine). Eu normal cand am auzit am fost suparat, si am intrebat-o daca mai suntem impreuna sau nu, si ea a zis ca ramane cum vreau eu.Eu i-am zis sa zica ea...si bla bla bla, ea zicea sa zic eu si pana la urma i-am zis ca vreau sa fim si ca sunt dispus sa o astept si i-am zis ei sa se gandeasca si ea bine ce vrea.Acum eu sper ca toata povestea asta sa nu fie o minciuna, pentru ca acolo unde e ea are un fost iubit cu virgula care a fost 2 ani de zile. Ea mi-a zis mereu ca nu are nici o treaba cu el, din contra ca nu il suporta ca o barfeste peste tot.Pana acum totul a fost bine, nu m-a mintit cu nimic, cand pleca undeva fara mine imi spunea mereu, cand primea mesaje de la cineva la fel imi spunea... iar acum a intervenit faza cu ramasul acolo pana incepe scoala si luatul telefonului.Eu ce credeti ca ar trebui sa cred/fac?

7 răspunsuri:
| Michell_7762 a răspuns:

Este f.curios faptul ca "a pedepsit-o "pe o durata asa de mare. Poate asa este! Dar incearca sa o suni pe telefonul ei, asa afli adevarul si gata cu ganduri-le negre.Imi pare rau ca o spun dar prima dragoste nu se uita niciodata asta e.

| Monica_7453 a răspuns:

Probabil te minte.

| eduardinoedy a răspuns:

Dubios rau...ai curajul si suna pe mobilul ei. daca ea a zis adevarul, unul din parintii ei va raspunde la telefon. Tu nu trebuie sa intri in panica. Te prezinti frumos la telefon cine esti si ii spui respectivului de la telefon ca vrei sa vb cu prietena ta... daca devine obraznic sau iti inchide telefonul nu pot sa zic decat ca e nasol.

| ShadowGhost a răspuns:

Buna.poate ca ea chiar iti stia nr de telefon...da ar fi cel mai bine sa astepti pana ii ia pedeapsa...normal.nici un parinte nu o pedepseste asa mult, dar daca e cum a zis ea si ce am inteles eu, cred ca poate ar fi bine sa discutati intre 4 ochi cand nu o sa mai fie pedepsita, sau suno intr-o zi pe nr ascuns si vezi cine raspunde:d poate te-a mintit pe moment

| bogo93 a răspuns:

Dai papucii frate

| alexandra_1890 a răspuns:

Daca te iubeste te va astepta si nu se va da la fostul iubit asa ca stai calm, daca nu vei vedea, poate ca asta e un test pana la urma pentru a vedea cat de puternica este dragostea voastra.

| Conterob a răspuns:

Incearca sa o suni de preferat cu numar ascuns desi eu ti-as sugera sa te desparti de ea