| Diamants a întrebat:

Vreau sa-i spun prietenului meu sa luam o mica pauza in relatiile noastre.dar imi este frica sa nu-l supar sau sa creada ca nu-l mai iubesc, va rog un sfat cum sa-i spun

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

De obicei aceste pauze se iau pentru a gandii la relatia ta,a pune ordine in ganduri cand simti ca nu mai exista sentimente si s-ar putea ca relatia ta sa se duca pe apa sambetei!
Pune-te tu in locul lui, poate si tu te-ai supara si te-ai gandi la o posibila despartire sau ca nu te mai iubeste! posibil ca aceasta pauza sa -l faca sa nu te mai accepte langa el desii te iubeste!
Poti cauta un altfel de pauze daca intr-adevar ti-o doresti, ceea ce nu ilteleg este de ce vrei pauza daca intre voi totul este bine, il iubesti si nu vrei sa te despati de el. poti incerca sa cauti scuze, ca ai mult de invatat ca ai o saptamana de examene si esti obligata de parinti sa raresti vorbitul la telefon cu el si mai putin sa va intalniti!
Incearca asa! este o posibilitate sa dai vina pe parinti si asa poate nu se supara asa tare pe tine!
O noapte placuta iti doresc!

| mona a răspuns:

Daca vrei sa nu se supere, explica-i de la a la z asa incat sa inteleaga

| e1xtz a răspuns:

Pai daca iti doresti o pauza... oricat de mica ar fi ea, e clar ca nu il iubesti...tu ce crezi, atunci cand iubesti pe cineva o sa iti doresti pauze cu persoana respectiva?! nu prea cred, cand ai sa mai cresti ai sa vezi ca nu e asa

| Andeuta a răspuns:

Majoritatea oamenilor cand aud de o pauza se gandesc la despartire si este posibil ca el sa creada ca te-ai cam plictisit. Ar trebui sa ii spui asta altfel...

| KhaleesiD a răspuns:

Mie teama ca va crede ca vrei sa te desparti de el. Ii poti explica situatia. Ca vrei o pauza dar nu e o despartire.
Bafta! happy

| membruics a răspuns:

De ce ai nevoie de pauza? daca intr-adevar il iubesti nu cred ca ar fi nevoie de pauza.va crede ca te-ai plictisit sau ca te folosesti de el...nu cred ca va mai fi de acord sa se impace cu tine cand vrei tu!