| irina100 a întrebat:

Salut vreau si eu poezi de dragoste pentru iubit.Care vrea sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| Vartolomei_Claudiu_1982 a răspuns:

1. * Plang..rad..sufar..zambesc dureros. te caut..am nevoie de tine. vreau sa fi aici cu mine, abia astept sa ti vad chipul, vocea sa ti-o aud, mainile tale sa ti le ating, pastreaza-ma in ochii tai sa fiu mereu cu tine, azi te iubesc mai mult ca ieri si mai putin ca maine. iubitule te iubesc
.
Te iubesc te voi iubi pana cand moartea ne va desparti dar vad ca tu nu-mi dai inportanta iar pe mine ma doare faptul asta si tu nu vezi cat de mult sufar eu te iubesc felicia te voi iubi tot timpul chiar daca soarta va fi dura cu noi tu tot timpul vei avea un loc separat in sufletul meu sin inima mea tu toti timpul vei fi aparte de toate fetele te iubesc te voi iiubi oviata te voi iiubi si dupa ce voi muri tu tot in sufletul meu vei fi tot timpul te iubesc iubirea mea felicia imi este foarte dor de tine te iubesc si te voi iubi

As vra sa-ti fiu soarele si visul tau
persoana la crare te vei gindi mereu
insa asta nu se va intimpla
pentru ca inima ta acum apartzine altcuiva.:S

Te iubesc splendoare sufletului meu
esti totul pentru gandul meu
Desi tu nu esti mereu
Alaturi de sufletelul meu.

Poate-am gresit
Sau poate-am fost nedreapta
Dar totul se iarta
Daca iubesti o data.

De vei intelege mai tarziu
O sa imi dai dreptate
Eu te-am iubit cum am crezut
Tu nu mi-ai fost aproape.

Sau poate mi-ai fost alaturi
Dar nu cand aveam nevoie
De tine, de cineva care sa-mi incalzeasca
Suferinta, tristetea, durerea.

Tu mi-ai fost aproape
Doar cand te plictiseai
Tu ai venit la mine
Doar cand ma doreai.

Un gram de iubire tu nu mi-ai oferit
Deci la ce-as putea
Acum sa ma gandesc
Dragostea-mi in suflet tu nu ai "cules".

Degeaba iubesc si sper
Degeaba, degeaba
Oricum eu am iubit, tu nu
Deci cine e invinuit?

Eu sau tu?
Cu siguranta eu
Pentru ca te-am iubit prea mult
Si am tinut cu drag la tine.

Tu nici macar un simplu "TE IUBESC!" nu mi-ai spus, ce sa mai zic de declaratii...
Totul se termina ca o poveste cu final trist, ca un roman de crima. a fost ucisa inima unei persoane care a iubit cu adevarat!

2 răspunsuri:
| Sburatorul a răspuns:

Ar fi mai frumos daca ai incerca sa i le compui chiar tu, doar folosesteti imaginatia. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eminescu
De cate ori iubito
De ce nu-mi vi
Cand amintiriile...
Iubind in taina
Nu ma intelegi
mai sunt mai multe, cauti pe net, de eminescu
Bafta