| aanny a întrebat:

Salutare :* am o intrebare care mi-a venit atunci cand ieri prietenele mele au spus anumite lucruri.deci:e adevarat ca fetele nu pot fi prietene cu baietii? adica desigur sunt prieteni un timp dar pana la urma ajunge ori fata ori baiatu sa se indragosteasca de celalalt.e adevarat? multumesc si dau funda celui mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
| Deanme a răspuns:

Aceasta este o mentalitate pana in 12-13 ani cand exista intodeauna razboi intre fete si baieti. Normal ca fetele si baietii pot fi prieteni.
Unele persoane mai sunt impotriva persoanelor de sex opus din cauza anumitor unor execuri.
Da e adevarat. Poti fi prieteni o vreme si usor usor ajung se inteleg mai bine si devin iubiti.

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Eu nu cred lucrul asta pentru ca nu oricine poate sa-ti fie pe post de iubit, e ok, intalnesti baietii, multi baieti care sa-ti fie prieteni dar sa te indragostesti e aproape imposibil.
E una sa-ti faca placere sa vorbesti cu un baiat indiferent ca-i urat sau ca-i frumos dar sa fie de treaba in schimb ca si iubit avem noi multe pretentii.
Numai bine!
pa, pa

| neutrino a răspuns:

O fata si un baiat pot fi eroii unei prietenii de exceptie. Depinde de stofa fiecaruia.

| plosnitapufoasa a răspuns:

Nu nu poti fi pentru ca chiar daca nu se ajunge la indragosteala si chiar daca tu il vezi in totalitate ca pe un pr. el mai devreme sau mai tarziu se va simti atras de tine chiar daca nu iti spune. prietenie fara macar o atractie,,, intre un baiat si o fata nu exista. PS vb din experienta nu din povesti.

| demongirl a răspuns:

Salut,eu cred ca fetele pot fi doar prietene cu un baiat fara a fi indragostiti unul de celalat,sincer iti sspun asta din proprie experienta,unul dintre prietenii mei cei mai buni este baiat, numele lui este Cristi si iti pot spune ca ma inteleg cu el ca si cum ar fi fratele meu, il privesc ca pe un frate si el ma priveste ca pe o sora, amandoi avem relatii si ne dam sfaturi unul altuia, in plus e bine sa ti cont si de parererea unui baiat.Am mai multa incredere in el decat in alte fete,deseori fetele pot fi invidioase, rautaciose si chiar geloase una pe cealalta.O fata poate incerca sa-ti fure iubitul, dar un baiat nu prea cred, decat daca ar avea alte orientari(am glumit). Deci in concluzie fetele pot fi prietene cu baietii, asta este punctul meu de vedere.big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru demongirl):

A moment of silence for our friendzoned brothers

| Giiee a răspuns:

Ba poti sa fie prietena cu un baiatbig grin Eu de exemplu stau mai mult cu baieti afara ca cu ei ma inteleg mai bine decat sa stau cu o gramada de feteoh go on in fine.Se mai intampla in unele cazuri ca unul dintre ei sa se indragoseteasca de baiat sau baiatu de fata de se poate ca ea/el sa nu aiba acelasi sentimente fata de ea/el si raman prietenbig grin