| CAMIOANIEEE a întrebat:

Am o problemă gravă...nu știu să vorbesc cu fetele, dacă încep o discuție...stau bibelou în fața lor, nici nu știu ce să răspund dacă mă întreabă ceva, stau blocat.Cum pot vorbi cu fetele? Cum mă comport cu ele? Nu mai vreau să stau bibelou în fața unei fete. (nu vreau răspunsuri gen fii tu însăți).Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Salut, pai umbla mai mult cu fetele, incearca sa iti faci diverse "prietene" sa vezi gandirea fetelor in general, ce le place etc, conversatie poti face din orice, uita-te cu atentie la detaliile din jurul oricarei fete si vei vedea ca cel mai si neinsamnat lucru poate spune ceva despre ea, si de acolo incepi discutia, Un lucru important si sublinieaza multi, e sa ai incredere in tine, ca doar nu te mananca, si plus ca atunci cand vorbesti cu o fata/persoana practic te scoti pe TINE la inaintare, iar daca stai si nu zici nimica atunci te faci de ras...
Cum sa te comporti cu fetele... Asta e mai greu... Incearca sa fi "jucaus" daca fata iti permite eu unul cel putin, ii mai sopteam la ureche facand sa para altceva, ceva sexy/ ce gasesc atragator la ea cu o voce mai groasa, si apoi un schimb de priviri si de aici intelegi tu.

| CAMIOANIEEE explică (pentru Dante30):

Deci tu zici că pot discuta despre aproape orice amănunt cu fetele.Ideea e că până-mi prind curaj....Deocamdată,mă înțeleg cu aproape toată lumealaughingAzi 2 fete mi-au zis că-s de treabă...cred că am început-o cu dreptul.

| Dante30 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

Hey, pai da, adica si eu am fost timid si stiu prin ce treci, iar acum prietenii mei nu prea ma recunosc comparativ cum eram acum 2-3 ani, si cum ma comportam vorbeam etc, acum intru in discutie cu oricine despre orice.

| CAMIOANIEEE explică (pentru Dante30):

Îți mulțumesc de ajutor.Îți dau fundă pentru că ideea ta simt că mă va scoate din asta:X

| Dante30 a răspuns (pentru CAMIOANIEEE):

N-ai pentru ce ma bucur ca ti-am putut fi de folos ^^.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai cat mai mult in anturajul fetelor si incearca sa vorbesti cu ele ca si cand ai vorbi cu amici tai, dar atentie la vocabular.

| Robi1444 a răspuns:

Ia-o cum ar fi ea/ele prietena/nii ta de mulți ani.

| Sandulescu_Andrei_1999 a răspuns:

Desi este cel mai jenant lucru din lume, spune-le parintilor. Ei te vor ajuta laughing