| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum pot sa ii spun unei fete ca o plac/iubesc eu fiind o fire mai timida fara ca aceasta sa rada de mine daca nu simte acelasi lucru! SI daca cumva vom fi prieteni si vrea sa ne sarutam cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| tubica a răspuns:

Eu zic ca unei fete ii place daca un baiat e puternic de caracter.E bine si daca esti timid dar doar cu limita.Niciodata sa nu-ti fie rusine sa spui daca iti place de cineva. Daca n-o spui dupa aia te vei framanta: of daca i-as fi zis acum cum ar fi fost? o data traim asa ca traieste la cote maximewinking Nu e nimic rusinos in asta! iar daca rade de tine inseamna ca e ori imatura ori e neserioasa.O fata serioasa niciodata n-o sa rada in timp ce-ti confesezi placerea fata de ea.Nu-ti fie frica. Fetelor ii plac baietii cu initiativatongue iar daca ajungeti sa va sarutati eu zic sa lasi totul mai moale si cat mai natural. Spune-i ca esti un pic mai timid si nu vrei sa strici ceva intre voi.Va aprecia straduinta ta fi sigurwinking Eu dupa cum vad tu esti un baiat cu simt ceea ce greu se gaseste in zilele noastre.Iti doresc multa bafta in continuare.Capu sus!winking

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vise, vise si mai spui ca esti timid. Problema e simpla: Esti capabil sa-i spui unei fete ca ti-e draga? Daca nu, stai pe bara pana esti capabil.

| adriang95 a răspuns:

NICIODATA sa nu ceri cuiva sa vorbeasca cu fata (presupun ca ai 16 ani), ci sa o faci tu personal. O inviti undeva si acolo nu stai ca mutu'... adica vorbiti despre orice subiect gasesti, pe urma va plimbati prin parc si cand gasesti un moment in care sa fiti doar voi doi, ii spui ce simti si o saruti.
Incearca sa nu fii un milog, pentru ca pe urma o sa te bage in friendzone si adio si fata si onoarea ta... Tu evita timiditatea, fii sigur pe tine, ia deciziile, dar fii si putin sensibil, adica nu ezita in a baga in discutie pe ici pe colo cate un compliment.
Daca te refuza dintr-un motiv tampit atunci ia-ti gandul

| LostInBubble a răspuns:

Spune-i direct. Poti recunoaste ca esti mai timid, asta-i va placea. Da-i de inteles cat de mult tii la ea si ce reprezinta ea pentru tine.
Restul va veni de la sine.

| mihaitzacelviteaz a răspuns:

Saluttare fratelaughing Am trecut si eu prin asta si sincer am vorbit cu un prieten de al ei sa o intrebe ce crede( cacofonie) despre mine big grin. Daca nu merge, vorbeste cu ea in particular si fi sigur ca nu va rade de tine happy Succeshappy

| Paul1126 a răspuns:

Multumesc Tuturor!

| DoarSaAjut a răspuns:

Hey.

Pai, cu timiditatea asta nu prea ajungi nicaieri. Mai bine fa-ti o data curaj, du-te la ea fara frica si spune-i ce simti pentru ea. Daca te va refuza, asta e, viata merge inainte, iar daca va simti la fel bucura-te ca ai trecut de timiditate doar pentru ea si a fost cu succes!
Bafta.

| MrTazXz a răspuns:

Frate,te inteleg si eu sunt in aceiasi situatie.Eu stiu ce trebuie sa fac daca sunt asa timid incat mie teama ca nu pot sa-i spun deci sfatul meu pentru tine este sa:deci ori cum ar fi invit-o undeva iar la prima ocazie incearca sa-i spui ce simti desprea ea iar ea daca te va saruta in acel moment fi sigur ca esti pe placul ei si din acel moment sa iti dai seama ca sunteti in preuna dar daca iti spune in felul in care nu imi place mie adica "ma mai gandesc" NU O SACAI CU RASPUNSUL incearca sa te comporti cat mai aproape de ea si raspunsul tau va veni de la sinehappy. Sper ca te-am ajutathappy

| lenutauntila1998 a răspuns:

Stii,eu sunt fata si sunt absolut sigura ca fetelor le plac baietii hotariti.ei poate un pic romantici insa nu peste masura.neaparat trebuie sa-i zici ca te iubesc dar in primul rind sa te asiguri ca ea are aceleasi sentimente fata de tine. poti s-o testezi:1)daca se uita la tine iar cind o privesti intoarce privirea este mai mult decit sigur ca te place sau chiar mai mult.eu una astept de la baiatul de care-mi place sa-mi declare ce simte..nu sunt sigura dar 50% stiu ca este indragostit de mine.sa stii ca fetelor la fel le ieste greu sa-si exprime sentimentele deoarece pot avea impresia ca partenerul nu simte la fel. daca nu este indragostita de tine nu fa panica caci mai devreme ori mai tirziu se va indragosti insa numa daca o sa respecti aceste puncte:1)in primul rind trebuie sa fii un baiat frumos si chipes.2)sa ii faci complimente insa doar atunci cind sinteti singuri caci daca o sai faci complimente intro grupa de prieteni ea se va simti incomod.3)fii vesel.4)nu fa glume pe seama ei.5)arata ca o placi si ea intr-un moment isi va da seama ca are fluturi in stomac. deam pe urma sa nu stai cu miinile in sin dar sa o saruti si sa-i spui ca o iubesti. totul va fi bine