| IMihaitza a întrebat:

Salutare baieti/fete, am o problema foarte mare si nu stiu ce sa fac. Acum cateva saptamani i-am spus unei fete ca imi place de ea, eu ma asteptam la un raspuns negativ dar, ea mi-a spus ca simte acelasi lucru pentru mine!, Ne intelegem foarte bibe de atunci si nu e deranjata de lrezenta mea sau altele, mergem impreuna de la liceu acasa etc. Acum problema mea este, ca tin foarte mult la aceasta fata, si cred ca si ea la fel. Cum as putea sa o intreb daca vrea sa fie impreuna cu mine sau cum sa imi dau seama mai concret daca ar vrea acelasi lucru. Mentionez ca sunt o fire mai timida si mie c-am rusina sa i spun direct asta. Ce as putea sa fac? Va rog, vreau raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Mihai, daca sentimental este reciproc eu nu vad in ce consta problema ta, toate lucrurile mai departe vin de la sine, iesi cu ea si petreceti timpul impreuna, fii cu initiativa, mai pune si tu capul in miscare ca deja ar trebui sa te descurci singur, ti-am zis ca daca o sa fii continuu timid nu numai ca nu o sa iti reuseasca cu ea, ci si cu alte fete inclusiv, nu iti mai crea singur obstacole, mult success.

| IMihaitza explică (pentru VICTORTPURO):

Mersi frate tot, timpul ma ajuti, la fel ca atunci cand voiam sa îi spun ca imi place de ea, mersi acum stiu ce am de facut!

| VICTORTPURO a răspuns (pentru IMihaitza):

Nu ai pentru ce, adreseaza-te happy

| VICTORTPURO a răspuns (pentru IMihaitza):

Mihai din pacate nu pot sa iti raspund prin mesaj privat deoarece sunt mai mic in rang, poti sa imi arunci poate o adresa de email in privat unde sa iti raspund la mesaj.

| IMihaitza explică (pentru VICTORTPURO):

Da cum sa nu

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iesi cu ea la intalniri, doar voi 2, si dupa vreo 2-3 intalniri incerci s-o saruti si de atunci cam e clar ca ati fi impreuna sau o poti intreba daca vrea.

| Freya1 a răspuns:

Spune-i printr-un mesaj cand mai vorbiti.

| MihaiNicu23 a răspuns:

O inviti pe undeva si o saruti si tu dupa sau inainte ii zici ca vrei sa fii cu ea.

| gabriielaaa a răspuns:

Scrie-i un biletel puneil in geanta fara sa stie o sa-l gaseasca si o sa-ti spuna sau poti cumpara o felecitare dinalea de iubire si sa scrii acolo ca vrei sa fiti impreuna si eu dai cand mergeti acasa romatic si dragut noroc