| maniac5000 a întrebat:

Salutare ati mai intalnit relatii, in care baiatul este mai mic decat fata, de exemplu, fata are 19 ani iar baiatul doar 15-16. Vi se pare ok? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| HereToHelp123 a răspuns:

Mie mi se pare ok. Si prietenul meu e mai mic cu 2 ani decat mine. De multe ori consider ca e mai matur decat mine la gandire, sincer. Depinde de cat de mult s-a maturizat acel baiat, cum gandeste, cat se implica. Eu nu prea vad varsta un impediment in calea unei relatii, deoarece varsta nu coincide(mai ales la adolescentii din ziua de azi) cu gandirea lor realawinking

| maniac5000 explică (pentru HereToHelp123):

Da... Ai dreptate eu am 16 ani si ea 19 de acea am pus intrebarea asta stupida, nu cred ca voi fi nici-o data destul de matur pentru ea. sad. Si stii ce e si mai ciudat, nici macar nu stiu cum o cheama.

| HereToHelp123 a răspuns (pentru maniac5000):

Aici totul depinde de dorintele si preferintele ei. De ce te subestimezi? Prietenul meu cand m-a vazut,nici el nu stia cum ma cheama,cati ani am. I-a placut de mine si a inceput lugu-lugu laughing Eu cam o saptamana am crezut ca-l cheama Alex big grin Spre greseala mea rolling on the floor Am vazut ca imi place gandirea lui, ca imi acorda atentia necesara, ca e mult mai ok decat unul mai mare care ar considera ca are mai multa autoritate asupra mea...Mie chiar mi se par lucrurile astea, intre un baiat mai mic si fata mai mare, super ok! Si vrei sa-ti zic cea mai tare coincidenta? Ca si mama e mai mare ca tata cu doi ani rolling on the floor

| maniac5000 explică (pentru HereToHelp123):

Da dar la mine e diferit, eu am fost Sambata in Brasov si am intalnit-o pe ea la un restaurant (chelnerita, stiu sigur ca are 19 ani pentru ca i-a spus unui invitat de la nunta, ), si mi-a palcut de ea ( si acum imi place. ) dar problema e ca nici macar nu ne-am vorbit... Iar miercuri am fost iar la acel restaurant dar nu am mai gasit-o sad

| HereToHelp123 a răspuns (pentru maniac5000):

E probabil ca lucreaza pe turewinking Mai incearca sa mai vizitezi acel restaurant, poate e cu baftawinking

| maniac5000 explică (pentru HereToHelp123):

.Oricum cred ca are prieten si mai sunt destui prin Brasov... ce ar vedea ea la 19 ani la un pustan ca mine.

24 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu. Cel putin nu la varstele astea. Ce sa discute o fata de 19 ani cu un baiat de 16?

| TheImpaler a răspuns (pentru DeeaMarry):

Ce discuta si cu unul de 20. cat de evoluati ne crezi? rolling on the floor

| DeeaMarry a răspuns (pentru TheImpaler):

Mi se pare greu de crezut ca un baiat de 16 ani poate fi suficient de matur pentru o fata de 19. Baietii oricum se maturizeaza mai incet decat fetele, asa ca nu e cazul sa fie si mai mic la ani decat ea.
Desigur, mai exista si exceptii.

| TheImpaler a răspuns (pentru DeeaMarry):

Tocmai aia am spus. cat de maturi crezi ca suntem, indifferent ca avem 15 sau 25? laughing

| DeeaMarry a răspuns (pentru TheImpaler):

Din fericire, unii chiar sunt maturi happy.

| TheImpaler a răspuns (pentru DeeaMarry):

Orice regula are exceptiile ei laughing

| neutrino a răspuns:

Nu este deloc ok, ea nu are ce face cu un asemenea baiat.

| danutzu96 a răspuns:

Da. Diferenta nu este asa mare. Nu vad vreo problema.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Atat timp cat exista iubire, ce mai conteaza, doar diferenta nu este de vreo 20 de ani, cum mai este pe la vedete.Mi se are ok. happy Bafta!

| TheImpaler a răspuns:

Ce are varsta cu partidele de sex?

| AliTheo18 a răspuns:

Da! Am avut.Este ok, nu e nimic rau.Dar un singur lucru sa ai grija. Astia mici nu prea vor o relatie seriasa, sar din floare in floare, chiar daca o sa va tina 2-3 luni.E posibil sa se termine repede. Sunt inca niste copilasi. Nu stiu ce vor de la viata lor! Sa stii! Ahh.(maniac) pai se pare ca esti baiat.cred.laughing) Poti sa stai cu o fata de 19 ani, nu-i nimic rau. laughing)

| lex79 a răspuns:

Nu am o problema cu diferenta de varsta, am o problema cu a avea o relatie la 15-16 ani.

| Melonnn a răspuns:

Buna.
da, dar din pacate nu au durat deloc.
de ce?
pai o fata de 19 ani are chef sa se distreze, iar daca are un iubit de 15 el nici nu poate intra intr-o discoteca (nu e major ), el nu poate merge cu prietenii ei pentru ca sunt persoane mai mari care au alte subiecte de discutie fata de un grup de copii de 15-16 ani.

iar sa fim sinceri, o femeie se maturizeaza inainte, deci un baiat de 15 ani nu e fizic pregatit sa fie cu o fata de 19... laughing
ar fin gen sa ma cuplez cu fratele meu care are 14, iar eu am 18.

nu stiu..ca ultim sfat, poate incerca dar nu cred ca va merge. iar daca va dura mai mult de 5-6 luni tot respectul pentru acea fata!
succes.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Melonnn):

Oho imi place cum gandesti, fata.

| Melonnn a răspuns (pentru DeathIncarnate):

:*

| Beautifulbutcold a răspuns:

Da, cunosc cazuri si nu e mare chestie. 2-3 ani nu e mare lucru. Important e ca ei sa se inteleaga.

| stefutycascumpyka a răspuns:

Când iubești nu contează vârstă; este doar un lucru minor happy

| LuizaLiza98 a răspuns:

Corupţie de minori se numeste! laughing) Diferenta e mult prea vizibila faţă ca atunci când ei sunt deja adulţi (ea 27 de ani el 23-24) Ea având 19 ani e mult mai matura pe când el la 15-16 ani nici nu s-a dezvoltat complet la acea vârstă e încă copil, nu e la fel cum e unul de 18-19 ani. Şi după când ieşi în oraş ce vor spune alţii? Că ieşi cu fractu' ' nu cu iubitul laughing) Acum depinde şi de persoană, fiecare gândim în mod diferit. happywinking

| SAMPWAT a răspuns:

Da frate daca va placeti nu vad nici macar o problema doar sa nu fi mai scund happy