| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

happy Salutare! Avem asa: O situatie in care un tip nu e in tara si, fiind amici, pastram legatura. Si el imi tot zice de cateva zile ca e foarte bolnav. Iar eu m-am speriat pentru el, fiindca nu zicea cat de grav e, daca ia medicamente, nimic. Asa ca, in ideea in care chiar incepusem sa imi fac griji, am luat legatura cu mama lui si i-am povestit si dansei ca sa afle dansa ce si cum si pentru ca pe dansa ar fi ascultat-o sa isi ia medicamentele si asa mai departe. Eu si mama lui ne stim de ani buni. Si din cate am inteles de la mama lui, e doar racit, nu e nimic grav. Dar problema e ca el i-a zis mamei lui ca sunt singura careia i-a spus ca e bolnav fiindca stie ca il inteleg si ca ii ridic moralul, ca sunt sufletista etc. Ideea e ca s-a si prins ca eu am vorbit cu mama lui si as fi vrut sa nu stie asta. Eu tin la el. Ce parere aveti despre atitudinea lui?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-a reprosat ca ai luat legatura si ai vorbit cu mama lui? Chiar daca nu ai pomenit de asa ceva, cam asta reiese din moment ce ne intrebi pe noi, dar pentru a putea raspunde ar trebui sa stim si noi.

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu, nu mi-a reprosat nimic, iar din ceea ce mi-a spus mama lui, nu pare ca l-a deranjat absolut deloc.