| lora3u a întrebat:

Sunt confuza. Am un amic, cu care ma inteleg foarte bine. Iesim, e atent, e grijuliu, ma ia din cartier si ma aduce de fiecare data cand iesim. E cu 5 ani mai mare decat mine ( eu am 18 ani ). Problema este ca am inceput sa tin la el mai mult decat la un simplu amic, cred ca m-am indragostit de el :-s. Dar nu stiu daca si el ma place in felul asta, si nu doar ca amica. As vrea sa stiu ce simte pentru mine, dar nu stiu cum sa procedez. I-as spune/arata ce simt eu pentru el, dar nu stiu cum o sa vada lucrurile si nu vreau sa stric o amicitie, de la o confuzie. Nu vreau sa par ridicola si sa se supere pe mine. Totusi, nu mai rezist sad... tin la el :-s. El e un tip mai lejer, nu-i genul care sa faca el primul pas, care sa se implice foarte mult din prima ...Si nu are iubita

3 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Dc nu? fa primul pas imi ales ca nu are prt

incearca sal cuceresty

sa tina la tine mai mult decat la o amica

| 009 a răspuns:

Intreba-l direct, la mine e invers da diferenta nu-i asa mare(un an)

| lora3u explică:

Bulinutza123 : dar cum?! asta e problema. ca nu stiu cum sa fac asta.