| andreiiiii1998 a întrebat:

Salutare.

Prietenul meu cel mai bun (eu am 18 ani, iar el 16) este foarte rusinos, as vrea sa stiu cum pot sa-l ajut sa prinda putin 'curaj'.

La ce ma refer este ca nu vorbeste deloc cu fetele, nici macar pe Facebook. Pot spune ca si eu sunt mai rusinos de fel, dar am avut cateva prietene, vorbesc cu fetele si in realitate si pe Facebook si nu stiu cum sa-l fac si pe el sa faca asta. E un baiat care chiar arata bine, stiu cateva fete care il placeau, dar el nu a vrut sa vorbeasca cu ele, chiar daca l-am batut la cap zile intregi. Incercam sa fac si pariuri cu el ca macar sa-i scrie pe facebook unei fete dragute. La 16 ani nu a avut niciodata o prietena, si chiar vreau sa il ajut. Va rog dati-mi niste sfaturi cum as putea sa-l ajut.

P.S.: cand il intrebam de ce ii este rusine sa le scrie macar pe facebook spunea ceva gen : ca nu am ce sa vorbesc cu ele, etc. eu ii aratam dupa ce vorbesc eu cu anumite fete, dar tot nu dorea.

Răspuns Câştigător
| Nuvr a răspuns:

Ar fi o solutie sa vb cu fetele pe care il placeau sau pe care il plac sa iesiti in oras tu el si o fata sau 2 happy fa-I o supriza da sa nu-I spui ii spui ca este o surpriza trebuie sa-l impingi de la spate si atuncea, poate mai prinde ceva curaj

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata lui nu e treaba ta. Inteleg vointa de a-l ajuta, dar daca avea cu adevarat nevoie de ajutor cu siguranta il cerea singur.
By the way, de ce doamne iarta-ma ti se pare tie normal ca la 16 ani sa aiba prietena!?

| Nuvr a răspuns:

Poate e emotiv

| andreiiiii1998 explică (pentru Nuvr):

Chiar si asa, inteleg ca pentru el pare foarte greu, dar stiu ca in interiorul lui vrea, pentru ca il cunosc foarte bine, dar nu stiu cum sa il fac sa aiba curaj.

| Nuvr a răspuns (pentru andreiiiii1998):

Ar fi o solutie sa vb cu fetele pe care il placeau sau pe care il plac sa iesiti in oras tu el si o fata sau 2 happy fa-I o supriza da sa nu-I spui ii spui ca este o surpriza trebuie sa-l impingi de la spate si atuncea, poate mai prinde ceva curaj