| Tashline a întrebat:

Am o mica problema cu un baiat mai mare cu 2-3 ani mai mare ca mine. Il plac (e super dragut!), dar nu prea stiu multe despre el. Nici nu-i stiu adevaratul nume, il stiu doar pe porecla (e foarte cunoscut in scoala). E in clasa de langa mine si il vad aproape in fiecare zi si cred ca m-a vazut, dar nu m-a remarcat in mod special. Nici el nu stie nimic despre mine. Doar ca atunci cand trece pe langa mine imi bate inima tare si am emotii daca o sa-mi spuna ceva! Mi-e frica sa-i spun ceva pentru ca e cam smecheras si poate sa-i faca pe toti din scoala sa rada de mine daca vrea. Nici nu vorbesc cu el pentru ca nu suntem nici macar amici. Nu stiu ce fac sa intru in atentia lui, macar amici sa fim. De multe ori incerc sa par rea ca sa-i intru in atentie, pentru ca stiu ca-i place asta. Va rog sa ma ajutati, dar sa stiti sa sunt timida.

12 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

De ce oare fetele cuminti sunt atrase de baieti rai?

| Tashline explică (pentru Mihaela1964):

Nu e de-asta... El cel mai frumusel baiat din lume (pentru mine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca trebuie sa pari rea ca sa te observe, pentru ca asta e genul de fete care ii plac, parerea mea e ca nu merita efortul.
Daca totusi vrei neaparat, cel mai usor, fiind si timida, e sa incepi prin sa-ti petrece timpul intr-un cerc de prieteni comuni.

| Tashline explică (pentru anonim_4396):

Merci, stiu niste baieti, prieteni de-ai mei care-l cunosc si... Merci mult, o sa incerc.

| july00 a răspuns:

Incepe discutiile pe mess, sau pe facebook..Si mai departe, vezi tu cum reactioneaza!

| Tashline explică (pentru july00):

Nu folosesc facebook-ul, iar mess-ul- nu il stiu... Nu il stie mai nimeni.

| july00 a răspuns (pentru Tashline):

Atunci,las-o balta oh go on

| Tashline explică (pentru july00):

Atunci taci

| july00 a răspuns (pentru Tashline):

O doamne, dapai daca nu stii nimic despre el nici macar cum il cheama /?! wtf?!

| Tashline explică (pentru july00):

Ai auzit de dragoste la prima vedere?

| july00 a răspuns (pentru Tashline):

Am auzit draga, da stii ii patetic ce zici tuu!

| Tashline explică (pentru july00):

Esti patetica tu daca vrei sa ne certam pe net, ca sigur ai tu si alte certuri si in realitate, dupa ce atitudine ai.