| maikkan_3534 a întrebat:

Salutare tuturor! happy [scuzati categoria daca am gresit

As dori sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi

Cam demult observ ca nu mai este acel mod frumos de a comunica cu cineva indiferent de varsta/sex iar chestia asta
ma cam afecteaza personal worried

NU spun de toate persoanele, ma refer la majoritatea.

Ma afecteaza pentru ca recent am luat id-ul unei fete si nu prea am vorbit prea multe doar cum te cheama, cati ani ai, la
ce liceu esti etc.
Nu am vorbit despre alte lucruri. Eu vorbeam frumos cu ea dar imi raspundea sec chiar de cand i-am luat id-ul straight face
Inteleg ca nu e interesata de mine dar sa mi se intample asa la toate celelalte fete care le-am cunoscut? Ajung la concluzia
ca nu sunt sociabile. Si se pare ca am ghinionul asta.

Dar poate oi fi eu de vina
Ma puteti ajuta?

Dau funda :*

P. S: Am 16 ani

3 răspunsuri:
| sebywarlord a răspuns:

Cauta sa fii mai inventiv,mai visator cum s-ar zice,mai glumet si mai interesant,nu le mai plictisii cu intrebari de genu iti place la scoala,ce culori iti plac,iti plac caini sau pisicile? raspunsurile astea le vei obtine la un momentdat chiar si fara sa intrebi,cauta un subiect comun care sa il discutati, si nu de scoala sau chestii banale
app : fii tu insuti si nu incepe sa te lauzi ca majoritatea, minciuna v-a iesii la iveala odata si odata!
Peace \/

| MeLLa_2137 a răspuns:

Pai probabil pers. cu care tu vb nu prea stie comunica.
Sau nu are chef,depinde de personalitatea fiecaruia.
Nu te poti atasa repede de cineva, deci mai incearca sa vb cu ea, deschide diverse subiecte de vorba.
Bafta:*'.

| george89 a răspuns:

Asa patesc si eu, dar acum mai rar, ca sunt inventiv, si gasesc lucruri de vorbit cu ele, cu majoritateawinking