| Adelina1995 a întrebat:

Se poate face avort in a-2-a luna de sarcina?

32 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles exact sensul, Dumnezeu cand a zis ca a facut om după chipul sau, nu s-a referit la faptul ca Dumnezeu ar avea față ca omul, ci s-a referit la chipul sau adică la calitatile lui Dumnezeu, iubirea, intelepciunea, pe care oamenii le au, oamenii iubesc, oamenii gîndesc, si i au decizii, deci in sensul acesta sunte m creati după chipul si asemanarea lui Dumnezeu, referitor strict la calităti, mai pune mîna pe Biblie si citeste cu atentie, nu scrie tu ce vrei din capul tau, nimeni nu l a vazut pe Dumnezeu ca sa poata sti cum arată, deci logica ta cum ca am fi ca Dumnezeu la chip, este nefondată si ne adevarată.

| minrest a răspuns (pentru Adelina1995):

Nu exista nici o activitate numita dragoste. Exista o activitate numita sex care se face, ca mecanism de baza, la fel fie ca se face contra cost, de placere, din dragoste, pentru cimentarea unei relatii, din datorie sau, ca in cazul tau, ca rezultat al unei inselatorii.