| Adelina1995 a întrebat:

Se mai poate face avort in luna a-4-a de sarcina?, nu imi mai doresc copilul, nu am cu cine sa il cresc, am doar 14 ani.

10 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Te-ai răzgândit deja?

| minrest a răspuns:

Da, se mai poate face, pe masura ce trece timpul devine mai periculos. E foarte periculos si sa nasti, corpul e inca nedezvoltat. Avorteaza cat mai repede.

| peperonies a răspuns:

Fa-l si da-l spre adoptie.

| Necunoscut112 a răspuns:

Pana acum ce te-a retinut sa faci avort? Cam des ramai tu gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte riscant poti sa nu mai ai copil niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va cresc eu pe amândoi. Serios!
Teoretic, se mai poate. E fo' 5-6oo euroi lucrarea. Banui ca nu e problema, grija fiind "cu cine" și nu cu ce, îl vei creste.
Practic, nu mai e recomandat, la 16 săptămâni fătul e deja format.
https://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/la-4-luni-poti-face-avort/

| Camuflaj2017x a răspuns:

Da de ce nu il dai la politie pe "tatal" copilului ala de tot zici daca e adevarata povestea?

| SG1995 a răspuns (pentru Camuflaj2017x):

Dacă și tatăl e minor, poliția nu are ce să-i facă, mai ales dacă sexul a fost de comun acord.

| Camuflaj2017x a răspuns (pentru SG1995):

A zis ea bossule ca e major ce sa mai... eu cred ca asta o tine in vrajeli asa si cand se ajunge la luna 9 cand trebuia sa nasca ori sa zica "pacaleala de 1 Aprilie".

| Ramo02 a răspuns:

Adelina am mai vorbit de ce nu ma asculti? Vorbeste cu cel în despre care ti-am zis. Vorbeste cu un doctor de încredere.