| anonim_4396 a întrebat:

Se poate intampla ceva daca ma masturbez astazi si maine ma impartasesc?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod garantat, NU se va face gaura-n cer. Spor la masturbare, da-i in cap, nu te lasa. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ai cel putin 14 ani spovedeste-te inainte de impartasanie altfel o faci degeaba impartasirea.

| Victoria18 a răspuns:

Nu... Dar totusi e imoral...

| Jonas94 a răspuns:

Da, o să-ți pice mâna cu care o faci laughing))

| PuntIle a răspuns:

Te poti distra in continuare, daca nu crezi in povestile astea de copii.

| Iuliambt a răspuns:

Degeaba te mai împărtășești.
Când te ai mărturisit, i ai spus preotului ca te masturbezi? Nu cred. Degeaba ai mai făcut o. Când te mărturisești, trebuie sa o faci din suflet, sa te descarci de toate păcatele, pentru ca dacă le spui doar pe alea care îți convin, degeaba te mărturisești, pe cine crezi ca poți păcăli? Dumnezeu te asculta și știe dacă ai zis tot sau nu.
Tainele astea (împărtășaniei și spovedaniei) nu se fac doar asa ca le face toată lumea, se fac pentru sufletul tău, pentru ajutor, sănătatea și luminarea ta și trebuie sa faci anumite "sacrificii" înainte de a le putea primii, de exemplu sa ții post și nu doar la mâncare, ci și în a nu vorbi urat, sa nu te cerți, sa nu te bați, SA NU TE MASTURBEZI și alte lucruri care sunt un păcat.
Ar trebui sa nu mai faci asta(sa te masturbezi) pentru ca în primul rand îți faci rău ție sufletește ei în al doilea rand te îmbolnăvești și știu ce zic.

| anonim_4396 explică (pentru Iuliambt):

Masturbarea mi se pare ceva intim si personal, care-i treaba popei/preotului ca se 'autosatisface'?

| Iuliambt a răspuns (pentru anonim_4396):

Masturbarea e un păcat, păcatul trebuie spus la spovedanie.

| anonim_4396 explică (pentru Iuliambt):

De ce e un pacat, mai afirmi multe fara sa argumentezi?

| Iuliambt a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce as sta să-ți explic ție atâta timp cât ma iei asa cu arogante?
Dacă vrei sa știi cu adevărat, documentează te, întreabă un preot ca oricum dacă ți as explica eu, nu ai crede niciodată doar din ambiție. Tu masturbează te în continuare și împacă te cu ideea ca nu toți oamenii au aceeași părere ca a ta. Nu ți convine părerea altora, ignor o.