| adela2012 a întrebat:

Se zice ca daca placi o persoana si ea nu te place, e foarte posibil sa se indragostreasca de tine cand tu numai simiti nimic pentru ea. Chiar credeti? Daca da, de ce se intampla asa?

8 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Da! De cele mai multe ori ne dam seama de ceea ce aveam d`abia atunci dupa ce-l pierdem. E aiurea ca niciodata nu acordam importanta. Ca intotdeauna dam atentie unor persoane care ne ranesc, si in felul asta uitam sa mai privim in jur, uitam ca poate exista totusi acolo cineva care ne iubeste si care ar face orice sa ne fie noua bine.

| neutrino a răspuns:

Daca o persoana nu te place, nu te place si basta, este putin probabil sa se intample ceea ce spui tu.

| Alcyon a răspuns:

Ceea ce ai spus tu, nu se intampla decat in filme sau telenovele.

| elyfel a răspuns:

Da este foarte adevarat.Pentru ca cel care l-a iubit pe celalat cu toata inima si a fost respins nu va mai vrea sa ii accepte dragostea celuilat.Roata vietii

| schmoll a răspuns:

Cand pierzi ceva realizezi ce-ai pierduthappy

| NoNameexd a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,daca faptul acesta se intampla exact dupa ce iti trece, dar stiu sigur, ca se intampla candva, se poate si peste luni, ani.Pentru ca te maturizezi, cresti, iar el se indragosteste instantaneu de tine.Deaia se zice "Fie roata si patrata, tot se-ntoarce ea odata". Bafta!

| JA50nX a răspuns:

Mereu iti doresti ceea ce nu poti avea. Iar dupa regreti. Cam asa e explicatia.

| Maya1502457 a răspuns:

Eu cred. Poate pentru ca atunci isi da seama ce valoare mare ai pentru el/ea.