| adina_6125 a întrebat:

Serus:*acum vreo 2-3 ani am placut un baiat(saii spunem A) de la mine din clasa dar nu am stat cu el pentru ca el nu ma placea.acum ne intalegem foarte bine, mi-e cel mai bun prieten baiat, mi-e ca un frate si eu ii sunt ca o sora.nu sunt sigura dar incep sa am din nou sentimente pentru el.intr-o zi jucam adevar sau provoacare cu colegi in parc si pe mine mo pus un baiat sa il sarut pe A.si tot asa cateva zile cineva ma provoca ori pe mine ori pe A sa ne sarutam.intr-o zi cineva lo provocat sa ma sarute chiar langa gura si A o zis ca mai bine pe gura.in fiecare zi ma gandesc la sarutul lui, a fostul foarte tandru chiar daca nu suntem impreuna. oare ma place? ce sa fac ca sa ii dau de inteles ca il plac? asi putea sa il intreb daca vrea sa fie cu mine? Pls Help Me!

8 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Poti sa-l intrebi asa cu ton de gluma daca vrea sa fie cu tine, vezi ce spune.

| kattya96 a răspuns:

In primul rand eu chiar am crezut ca va sarutati adica a saruta inseamna pe gura si restul a pupa pe obraz e alta.
Daca el a propus sa va sarutati inseamna ca normal te place. Deci sfatu meu este sa nu il intrebi tu pe el ci sa astepti sa te intrebe el. happy cum ii dai de inteles daca te place? simplu stai mult cu el ii zambesti mereu si esti tu insati o sa vezi ca functioneaza. Daca chiar vrea sa fie cu tine, atunci te va intreba.
SUCCES!

| raresgicu a răspuns:

Pai daca s-a intamplat asa sigur te place si ar trebui sai dai de inteleges prin gesturi sau sai spui cal placiwinkingMult succes sper ca ti-am fost de ajutor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna... daca sunteti prieteni foarte buni asa conteaza cel mai mult, atunci cand a azi A ca mai bine pe gura ori vrea sa te sarute cu adevarat ori vrea sa faca pe jmecherul. Cel mai bine ar fi sa il intrebi ( asa cred) dar daca sunteti prieteni foarte buni realizati ca sunteti foate apropriati big grin. E alegerea lui si a at big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunteti prieteni foarte buni, nu are sens sa fiti impreuna si sa va stricati prietenia.pentru ca atunci cand va veti desparti, oricat ati incerca, nu va mai fi la fel ca la inceput.happy
[ Am patit si eu ceva de genul happy ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca da ca si eu am stat cu un prieten de al meu bun si acum suntem din nou amici foarte buni

| haipanene a răspuns:

Eu cred ca da te place
dar zic mai bine sa te gandesti de 2 ori inainte de a fi cu el pentru ca nu stiu daca merita sa strici o prietenie adevarata cum ai zis tu
dar eu zic ca vrea sa fie cu tine
funditaaa?:*:*:*

| YourEcho a răspuns:

Buna :]! Parerea mea sincer este ca nu ar trebui sa-l intrebi tu daca vrea sa fie cu tine din moment ce fetele nu prea intreaba baietii, doar foarte rar, dar eu nu as nu as face asta laughing eu zic sa flirtezi cu el, sa vorbesti cat de mult poti, dar fara sa il stresezi, nu stiu. poti sa-l pupi si pe obraz alea alea rolling on the floor. Poate asa se va atasa mai mult de tine si daca va dori el va vrea sa fie si cu tine happy! Merita oricum sa incerci chiar daca tu zici ca este cel mai bun prieten al tau. Sper ca te-am ajutat cum am putut.:*.