| adina_6125 a întrebat:

Serus:*acum vreo 2-3 ani am placut un baiat(saii spunem A) de la mine din clasa dar nu am stat cu el pentru ca el nu ma placea.acum ne intalegem foarte bine, mi-e cel mai bun prieten baiat, mi-e ca un frate si eu ii sunt ca o sora.nu sunt sigura dar incep sa am din nou sentimente pentru el.intr-o zi jucam adevar sau provoacare cu colegi in parc si pe mine mo pus un baiat sa il sarut pe A.si tot asa cateva zile cineva ma provoca ori pe mine ori pe A sa ne sarutam.intr-o zi cineva lo provocat sa ma sarute chiar langa gura si A o zis ca mai bine pe gura.in fiecare zi ma gandesc la sarutul lui, a fostul foarte tandru chiar daca nu suntem impreuna. oare ma place? ce sa fac ca sa ii dau de inteles ca il plac? asi putea sa il intreb daca vrea sa fie cu mine?

2 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Hmmm...nu stiu ce sa zic, si eu am trecut prin asta, doar ca prietenul meu era foarte tupeist, vroia sa ma sarute din pura initiativa, si imi spunea ca vrea sa fim impreuna, dar eu nu credeam ca vorbeste serios. Totusi ai curajul sa-i spui ce simti, si intreaba-l daca exista vreo sansa sa simta la fel. Nu ai nimic de pierdut(daca vorbiti) dar iti spun din experienta ca dupa ce se sfarseste relatia e greu sa redeveniti cei mai buni prieteni. Noi asa ne-am spus, si nu a fost deloc asa... cel putin el ma evita, si imi vorbeste cand cum. E greu dupa o despartire sa te prefaci doar prieten.

| DevilLife a răspuns:

Daca sunteti prieteni buni intreaba-l. daca te refuza atunci roaga-l sa ramaneti in continuare amici. o sa fie un pic mai greu dar decat sa regreti ca nu ai facut-o mai regreti ca ai facut-o.