| ubithaa a întrebat:

Spune-ti-mi mai si mie ce parere aveti de o relatie intre 2 prieteni foarte buni care intre timp devin iubiti?laughingmersi:Xastept pareri(dau fundita)big grin

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu recomand nici celul mai mare dusman al meu (si am destui, crede-ma, periculosi si inarmati pana in dinti toti) sa se cupleze cu prietena lui cea mai buna
L-as recunoaste pe Stef daca a fost la amante de la 1 km distanta, as stie cand ma minte inainte de a deschide gura. Mi-am petrecut un sfert de viata cu el, il cunosc daca e suparat dintr-o simpla incruntare de spranceana fugara

| AnonimA a răspuns:

Buna love struckmi' se pare ceva fte furmoas mai ales ca ii sti defectele calitatilelove strucktot c eii place tot ca nu ii placelove strucksi cred ca relatie va merge destul d bine pentru ca nici unu dintre ei nu ar vrea sa se raneasca tinand cont ca ei eram fte buni pr:*

baftasmug:*

| Ingerash a răspuns:

E ceva frumos, si eu am facut lucrul asta

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Ce sa spun...am trait si eu asa ceva. Din pacate la mine s-a sfarsit nasol, cica am "ramas prieteni", dar de fapt totul s-a schimbat, relatia s-a racit foarte tare, ne cam evitam, nimic nu mai e la fel. Sper la tine sa fie bine totul, desi intervin niste probleme cand iti cunosti prietenul atat de bine, ii stii toate defectele, tot... poti ajunge sa realizezi ca nu mai ai ce sa vezi nou la el, nimic sa te surprinda, sau dimpotriva, acest lucru sa intareasca relatia, si sa va ajute fiindca va cunoasteti mai bine. La inceput te inteleg, pare ciudat sa fii cu cel mai bun prieten, dar apoi totul decurge perfect(cel putin la inceput, cand e iubirea in floare)

| Marcelino a răspuns:

E cea mai draguta relatie posibila:X. Dar si foarte riscanta. Daca se va intampla vreodata sa va despartiti sunt sanse mari sa nu mai fiti acei foarte buni prieteni si sa nu va mai vorbiti ca inainte ceea ce mi se pare trist.

| Dek a răspuns:

O idee buna sa fii cu u prieten/a foarte bun/a pentru ca stii foarte melte despre persoana respectiva si daca vine vorba de despartire! Daca te desparti tu de ea/el atunci spune-i ca vrei sa ramaneti la fel de buni prieteni si sa va mai intalniti mai vorbiti si mai vizitativa:XDar daca se desparte el/ea de tine spune-i aceleasi lucruri(vei sa ramaneti la fel de buni prieteni et...)

| alessia5158 a răspuns:

Mda! Emoticonul a facut sa-mi sune "clopotelul"! cei doi sunt de acelasi sex iar relatia de tip homo!"clopotelul" meu sunat-a bine, sau ba?

| MidnightLady a răspuns:

Un singur lucru iti pot spune. Prietenia se poate transforma in dragoste, dar dragostea in prietenie, niciodata.

| aneta a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva. A fost bine pana am fost impreuna.Insa dupa ce ne-am despartit nu ne-am mai inteles ca inainte si mi-a parut rau ca s-a distrus acea prietenie dintre noi

| Dany20 a răspuns:

Foarte frumos. Ambii parteneri se cunosc destuld e bine deci scade riscu de a se desparti din motive legate de personalitate. + In ziua de azi nu prea mai gasesti amici baiat si fata, pentru ca lumea se gandeste numai la sex. Deci daca respectivii au fost amici in prealabil inseamna ca amandoi sunt deschisi la minte. Dupa parerea mea, cel mai frumos tip de relatie. Relatie in adevaratul sens al cuvantului. Nu contractele care se fac in zilele astea gen : astazi esti cu mine, maine nu mai esti si nici nu vr sa te mai vad. Deci.frumos.

| iuliadarius a răspuns:

E ceva foarte frumos, mai ales daca va cunosteati de dinainte ca prieteni, stiti multe unul despre celalalt. Dar daca va despartiti, s-ar putea sa se schime totul si sa se piarda si prietenia