| fflorinelvlad a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste statusuri de dragoste triste

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

MultsSi` ii gasSesSc defecTe impresSi in cap. zi de Zi un fRaier care se creDe baIath` de baiaTh` dar ea va ramane tOot` sOora mea niciOodaTa n`Oo vOoi traDa jUr pe viata mea
Sper Baietii rai trebuie` sa invetze sa iubeasca fetele cu 2 fete
Crezi ca-mi pasa ce ai? Oricum nu te respect. ai ambalaju` misto. da` continutu` e infect.
Faci planuri? Nu ma include.Cuvintele sunt surde, acel vechi eu nu te mai aude.
Imi tot repeti ca tu nu esti ca ei. ca tii la mine si vrei sa ma cuceresti! imi pare rau. da` stiu de fapt ce vrei. te prefaci. si ma plictisesti!
Comparandu`te cu mine. chiar te crezi perfect?
Toata lumea spune ca nu esti pentru mine. foarte bine. eu sunt pentru tine.
Am o tineretse si de ea vreau sa`mi bat joc singura!
Inca mai ai o viata in fata. te intrebi si u dk e consolare sau pedeapsa!
Fata desteapta saruta da` nu iubeste. asculta da` nu crede. si pleaca inainte de a fi dezamagita!
De baiatu` dorit de majoritatea fetelor. exista una deja plictisita de el.
De ce sa plang? suflete si inimi stiu si eu sa frang!
Nu judec pe nimeni. le dau direct o sentinta dura
Eu stiu sa`nchei cand trebuie. tu nu stii sa te opresti! Am spus : Viata e scurta! tu dc o lungesti?
Imi place ce vrajeala conduci. da` pune frana ca te lovesti
Speranta`i cea mai mare curva. care exista pe acest pamant. traieste cu fiecare. si toti traim cu ea in gand
N`am ce spune cand totu` la tine se rezolva prin glume

| princess_1786 a răspuns:

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna

disappointing my heart before my heart disappoints me

be careful what u turn down because one day it might bite u in the ass

All I Could Do Was Cry

mi spui: "GandestiBine" ...Ai fi socat daca`i stii ce gandesc despre tine.

Dintre toate minciunile tale."Te iubesc"era favorita mea...

te astept sa vi, tu nu vii, nu-mi pare rau
daca tu nu ajungi azi, ajunge altu in locul tau

Ce e al meu, e al meu... Ce e al tau, probabil ca am avut deja

Stiu ca nu te mai am si nu imi pare bine... Dar mai bine ma impac cu ideea decat cu tine

Hai intoarce-te si indrazneste sa ma mai privesti o data cum o faceai de mult... Nu pentru ca te vreau inapoi, ci doar ca sa vezi ce ai pierdut

Saying over and over and over,
"You deserve much more than this."
Cand vreau pot sa am orice... daca nu am inseamna ca nu am vrut!

| dianaaa3 a răspuns:

Daca te iubeste inca te asteapta!

Si totusi. dupa cate mi-a facut.Nu pot sa cred ca am sa`l uit!sad!

Nu esti primul care pleaca.Da` esti primul sincer care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca.Nu esti primul care`ncearca sa ma schimbe`n repetate randuri.Da` esti primul care`ntr`un final m`a pus pe ganduri

Zambesc chiar daca stiu ca ma minte.Prefer sa-l cred decat sa simt ca-l pierd!El poate e singurul ce poate.Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa piarda toate!

Fă-ţi timp să găseşti vise de ieri în ziua de azi!

Zambete de decor,Vene pline de-alcool, Cam asa arata un om. -Gol in interior.

Stii bine ca nu o poti uita!Doar pe ea o vrei !Si fara ca tu sa stii!Si ea te vrea!

Invata sa ascunzi tristetile si sa arati ca poti merge mai departe. nu uita sa privesti in urma si sa iti amintesti mereu de cat de frumos a fost!

Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare…!

Invata sa ascunzi tristetile si sa arati ca poti merge mai departe. nu uita sa privesti in urma si sa iti amintesti mereu de cat de frumos a fost!…
Ochii vad inima cere. Am curaj dar n-am putere!

Tot ce`i mai frumos in viata mea e doar din vina ta!

Spui ca numai sunt la fel ca m`am schimbat dar defapt niciodata n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat

Cu indiferentza ta m'ai facut mai tare...acum incet incet calc pe urmele tale...iar acum vezi si u ca indiferenta prea mult doare.

.Inchidem usa trecutului stam cu mana pe clanta usii prezentului si deschidem usa viitorului asa scapam de de "marea dragoste a trecutului"

" Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat "
Tu poti sa te-ndoiesti de soare, De focul ce scanteie-n stea, De legile nemuritoare, Dar nu si de iubirea mea.'

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

E greu sa plangi acolo, unde radeai odata, sa vezi cum fericirea, in lacrimi e scaldata.''

Dragostea e ca un trandafir rosu cu spini:cand vrei sa`l iei in mana si sa`l mirosi,te inteapa…Asa e si cu dragostea:iti frange inima cand te astepti cel mai putin''
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai

Ma vei inapoi? Eu nu Iti spun doar atat! Nu miza pe faptul ca doar O data mai facut Sa plang Am mai crescut.

" Am visat prea mult ce nu trebuia am vrut prea mult ce nu trebuia acum toti sunt fericiti.iar eu plang printre zambete si rasete

" Viitorul e trecutul la prezent dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimvba un viitor care a fost deja

" Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc ! "

" Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

" Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

Vezi numai din cauza ta plang si sufar mi-ai faqt zilele nopti ma gandesc numai la tine si tie nu iti pasa am fost doar un vant timpuriu in viaa ta si acum sufar din cauza ta

Ai grija de ea,n`o lasa la greu.Fii mereu aproape de sufletul sau.N`o lasa sa planga,fa`o sa zambeask.Sa fie fericita,sa nu se mai opreask

" Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire !
"Nu totul e pierdut cand te prabusesti. Viata are jocul ei, insa tu ai regulile tale."

"Tu nu esti acum sa ma ascultsi . ca de obicei tu nu ai timp sa ma asculti ."

Pentru` mine ai murit`.Nu mai existi`de azi`. !` Traiesti doar in amintirile` ce mi-au ramas` Stiu ca`ti pare`rau Ce ai facut` Dar eu te-am iertat de` cate ori am putut

Am pus suflet in cateva momente `! De azi Stop Sentimente`! O sa rad , Sa traiesc . Dar fara sa Iubesc `! Dar mereu , nu uita . Vei ramane special in viata mea`!:-(

Si maine e o zi • Si maine vom zambi • Chiar daca ne e greu • Vom zambi mereu;x

"te-as Iubi Si Sigur As Face`o Fara Regrete Caci Esti Singura Fiinta Ce Merita Sentimente[love struck] !"

Uite-ma inca zambesc desi nu-i zambetul meu.Cati spini in suflet am,stiu doar eu si Dumezeu!

Cine e eroul tau?Cine`i langa tine cand ti`e greu?

Si esti singurul care ma accepta cand gresesc`!"

"Ca vantul...Nu o vezi...dar o simti`!"love struck"

"Cand totul e de cristal...Lumea mea e roz`love struck

"Ceea ce vei vedea... nu este necesar ca sa si aplici!

"Dar daca ai privi dincolo de fereastra camerei tale m`ai zari`! pentru ca eu sunt tot ce este in jurul tau: Sunt departarea,sunt apusul,si rasaritul. sunt totul`!si totusi nimichappy"

Daca te intrebi unde sunt...cauta`ma...in trecut`!happy"

| Inarf a răspuns:

Oriunde ma uit vad privirea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide

mi-a zis tati odata o vorba desteapta Nu plange printzeso ca viata nu te ashteapta

Imii aduC amiintte ktt de muLtt o iubea cum prietteniLor` le ziicea Fratte nu pOtt` traii fara ea

Dece nu vrei sa asculti.Si nu vezi ca trec prin toate astea, sunt singura careia ii pasa. daca esti in pat la noapte

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea, nici macar baiatul care puteam sa jur ca ma iubea!

Te rog sa te intorci acum
ca'mi e tare dor de tine
Asculta'ma ce vreau sa-ti spun
Impacate cu mine

M-as intoarce si maine la tine Dac-as stii ca mai simti ceva pentru mine Fara sa aud ca ma certi Cand intarzii noaptea cu baietii Nu te pot uita Vreau s-aud iar vocea ta

I ignoram pe cei ce ne adora ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Poti sa rupi si pozele, le vei lipii inapoi candva

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel:

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

Am ales sa merg pe drumul meu, am ales sa redevin eu...e prima oara cand o sa te doara sa vezi cum e sa astepti sa fac eu primul pas

Mi-e greu sa vorbesc de tine la trecut, oricat de mult rau mi-ai facut, nu pot sa uit.

Nu te mai am, ai plecat, tu pe drumul tau, eu pe al meu.nu ai privit inapoi, nepasator cum ai fost mereu :d sper ca iti plac

| DiavolitzaZambesteLaAparat a răspuns:

1-Nici nu stii ce a f0st in sufletuu meu , da nici nu mai c0nteaza . Sh cand 0 sa`tsi dai seama, s` ramai cu prietenii tai sh cu 0rg0liuu tauu`!
2-Cel mai rau este sa te simti un nimic undeva.cand altadata erai totul.
3-invata sa invingi lakrimile cu un zambet atunci kand doare
4-Adio e un cuvant ce sugereaza durere asa ca nu iti zic adio,iti zic...LA REVEDERE!
5-Amara este viata
Si greu de suferit
Cand cineva iubeste
Si nu este iubit
6-M-ai facut sa sufar o data , m-ai facut sa sufar de doua ori.Hai spune. Iti place sa ma vezi cum plang? Ti-am demonstrat ca tin la tine de atatea ori
7-Citesc in ochii vostrii, la putini, mila,la multzi mirare:
,,mai traieste oare?''
DA,DAR UN PIC DOARE!
8-cand ma gandesc ce zile vin pline de lacrimi si de chin daca iubire azi ma parasestiplang si ma rog in fata ta nu spune adio nu pleca spune-mi ca nu pleci spune-mi ca ma iubesti
9-Ridica-ti ochii tai frumosi pe culme`n departari, intinde mana sa ti-o strang si nu ma da uitarii!
10-E o nebunie sa urasti totzi trandafirii doar pentru c te-ai intepat candva intr'unul...Sa nu crezi in iubire doar pentru c cineva nu te'a iubit...Sa renunti la toate visele tale doar pentru c unul nu s'a implinit

1.Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?

2.suferind invetzi sa traiesti.traind inveti ce e aia viata.stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete.dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos

3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase,cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti,cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit,cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura.viata e frumoasa daca sti s-o traiesti

4.imi va fi dor.

imi va fi rece.

dar timpul nu va vindeca.

ci doar va trece

5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte

Si zbor s-agat de margine de nor

Sa ma nimiceasca de atata dor

Si tot de atatea ori

Facut-am fara voie,pas inainte…

Pasi inapoi de cate ori.

De cate ori am vrut sa-mi strang

Un snop de vise-n frunze ruginii

Si somnul nedormit in poezii

Si tot de atatea ori am vrut sa vin

Sa-mi mangai pleoapa cu senin

Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori

De cate ori am vrut sa mor

Si sa ma nasc in lumea ta

De atatea ori

7.Exista un timp pentru lacrimi dar si pentru a zambi.Exista un timp pentru a merge mai departe dar si pentru a renunta.Exista un timp pentru cer senin…dar si pentru ploi.Exista un timp pentru a creste.Exista un timp pentru schimbari.Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea.Exista un timp pentru iubire.Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect

8.Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata

9.Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura

10.Cand cineva nu intelege o privire,cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie

11.Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem , sa iubim si sa ne intoarcem acasa

12.Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…

Plang de durere … sunt singur si trist si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc …

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc … traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata …

As vrea sa pot da timpul inapoi … sa intorc clepsidra … si sa te pot privi din nou in ochi … sa pot sa-ti spun cat te iubesc!

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…
1 Ai plecat...poate ca asa a fost mai bine. .as vrea sa pot merge mai departe dar .nu pot.imi lipsesti atat de mult. .de ce oare toate astea mi se intampla mie?

2Sunt un inger fara aripi condamnat la suferinta si singuratate

3 Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine. .dar intr-o buna zi vei regreta.

4 Nu exista durere mai umilitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet, unui barbat nedem de iubirea ei.

5 Am intalnit un inGer, mi-a soptit spErante, l-am privit Orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand. .

6 Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba . . te-am pierdut pe tine . .

7. E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Am facut tot ce-am stiut sa fac numai sa te uit

Azi nici piesa noastra nu o mai ascult

Cafeneaua in care ne-intalneam acum o ocolesc

Mi-aminteste de intaiul "te iubesc".

Ce rost mai are sa spun

Imi pare rau ca ai ales un alt drum

Spre unul mai bun

Ce te va face mai fericit/a.

Deschid ochii acum si vad rasaritul

N-am aripi sa zbor s-ating infinitul.

Eu satul sa strang sperante

Tu nu-mi mai adormi in brate

Eu te vad ca pe un inger

Tu stii doar sa imi faci rau

Tu tii portile inchise

Eu alerg descult prin vise

Tu ma lasi intr-o furtuna

Eu vreau doar zambetul tau.

1. Vezi tu.nu pot sa te uit, fiindca te iubesc prea mult, insa tie ti-e usor, iar mie imi vine sa mor.

2. As vrea sa spun ca totul a fost frumos.Multumesc pentru orce secunda, azi totul e trecut, azi totul sa pierdut.

3. ,,Te rog sa ma asculti: sper sa o iubesti asa cum te iubesc si eu pe tine.dar cand dragostea ei se va stinge si inima ta va suferi si lacrimile iti vor uda fata.sa iti aduci aminte de mine.de dragostea mea.Si nu voi plange, nu te voi implora sa nu pleci.de ce sa te implor sa ramai? cand in inima ta nu mai este loc pentru mine.iar acum pleaca.

4. Cand clopotele vor bate, vestindu-ti ca am murit atunci aduti aminte ce mult eu te-am iubit!

5. Despartirea noastra a fost cruda.si ma bucur ca esti la departare ca nu poti ca sa imi vezi ochi care plang fara incetare.

Vorbe dulci si vise amagitoare

Pline de sens dar fara de culoare,

Sperante si rugaciuni desarte

Spulberate de un vant departe!

Pe obraz lacrima-mi curge,ma doare

Vrei sa pleci,nu mai ai rabdare,

Te macina gandul,ca te asteapta

O alta viata,o alta soarta!

Nici n-ai plecat si singuratatea apare

De ce ma lasi singura,fara aparare

Nu-ti pasa ca ma lasi fara iubirea ta?

Nu-ti pasa ca ma lasi,pe mine pentru. ea!

Un vis frumos,o clipa de placere

Astazi .s-au transformat in durere!

Am mai pierdut inca o clipa inca un an

Inca o viata degeaba ca te-am pierdut pe tine!'

Regret ca esti departe

Si nu te pot vedea

Dar te am aproape

In inimioara mea!:X

Imi cade o lacrima de suparare

Din ochi si nu stiu ce e cu mine

Dar un singur lucru insa stiu

Mi-e tare dor de tine

M-am schimbat in lipsa ta

Aveam tot dar te-am pierdut

Am crezut ca poti ierta

Si sa fim iar ca la-nceput

Ma vei uita.

Caci si uitarea e o lege

Vei incerca sa nu o faci

Dar nu vei reusi

Si doar atc. o sa-ti dai seama

Ca tot ce a fost nu va mai fii!

Am trait momente grele

Si cu lacrimi le-am udat

Despartirea noastra rece,

Nimic nu a rezolvat!

Durere ce in suflet o port

Nu pot sa o mai suport

In lacrimi ma topesk

In lacrimi ma trezesk...

De ce voare TE IUBESCK?

Din amintirile ce-ti las

Nu vei pastra nici una

Caci ochii care nu se vad

Se uita-ntotdeauna!

Suflet spart în mii de bucăți.

Bucăți aruncate pe cer,

Cer colorat în mii de nuanțe,

Nuanțe ce compun un imens tablou,

Tablou ce descrie perfect.,,

Al meu suflet spart în mii de bucăți.

1.Scriu aceste randuri mici

Sa te ajunga si sa plangi

Ca asa m-ajuns pe mine

Cand ma tot gandeam la tine

2.Doar perna stie cat am plans!

Tu,nu vei sti,ca nu-ti voi spune,

Tinand in brate perna strans

Soptind in noapte al tau nume.

3.Crezi ca mi-a fost usor,

Cand te iubeam numai pe tine

Si mistuita de-al tau dor

Tu nu stiai de mine?

4.Am acceptat prietenia ta,

Era mai mult decat nimic,

Dar inima inca spera

Sa ma iubesti si tu un pik.

5.Degeaba te-ai intors la mine,

Acum, imi esti prieten doar,

Si-as vrea sa te iubesc pe tine

Te-as amagi insa in zadar.

6.Pentru ca stiu,nu ma iubesti

Te simti doar singur parasit,

Hai vino sa imi povestesti,

Prieten mi-esti,dar nu iubit

7.Vei mai iubi,asta o stiu,

O sti si tu prea bine,

Eu sunt aici exemplul viu

Iubesc acum,dar nu pe tine.

8.Am acceptat prietenia ta

Si asta iti voi fi mereu,

Iubita?nu,chiar de as vrea

Si nu-s de vina eu.

9.Iubeste pe cel ce te iubeste

Si nu-l dispretui

Caci va veni o vreme

Cand tu il vei iubi

Si el te va dispretui.

sper ca te-am ajutat :X:X:X

funditsa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.status-uri.blogspot.com

Cteva dintre ele:
Daca ar cadea cate o stea de fiecare data cand ma gandesc cu dor la tine, atunci in curand nu ar mai fi stele pe cer. Daca deseara te vei uita la cer si nu vei vedea nici o stea, sa stii ca este din vina ta, pentru ca m-ai facut sa te iubesc atat.

Ma tot gandesc de ce nu-mi trimiti un SMS. Posibile variante: a. esti ocupata b. esti obosita c. esti bolnava d. vrei sa ma faci sa iti simt lipsa

Un inger m-a intrebat de ce tin atat de mult la tine. I-am spus ca nu exista nici un motiv ca sa nu fac asta…

Voi merge alaturi de tine pe strada cu o conditie: ascunde-ti aripile pentru ca lumea san u stie ca esti ingerul meu.

Credeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum, cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine?

Poti sa-ti spun astazi ca te iubesc? Daca nu, pot sa-ti spun maine? Dar poimaine? Pentru ca te voi iubi in fiecare zi din viata mea