| ăăăă a întrebat:

Imi spuneti niste statusuri de dragoste sau niste statusuri triste pe engleza.
Fundita.
P. S. sa fie si traduse.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| JustMe4ever a răspuns:

Am invaTaT Ca oricat Ai PlaNge LumeA Nu Se OpreSte In LoC Pentru DureRea TA...

I can`t live my life without my angel!; x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come [Traieste pentru astazi pentru ca ieri s-a terminat si maine s-ar putea sa nu mai vina]

blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…

Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot…

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…

Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!?

Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…

mi-ai frant inima dar mi-e dor de tine, sunt trist dar numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta

Statusuri de tristete:

nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine… si nu imi pierd barbatia

lacrima de dama/ stropeste-o naframa/si-nchide o rana/ de dor.

inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.

cred totul si nu cred nimic/cred ca-am sa pot o data/ la pieptul meu ca-am sa te strang/ si tie o sa-ti placa.

mi-e frica sa spun ca nu mai esti, mi-e frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine…

tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.

dai Funda?

2 răspunsuri:
| raresel a răspuns:

Yestarday my rose was black, but today when i met you my rose was red...Ieri trandafirul meu era negru, dar azi cand te-am intalnit trandafirul meu era rosu...si acum unul trist:I am very sad because you didn't come to say ''I love you" Tradus. Sunt foarte trista deoarece nu ai venit sa imi spui ca ma iubesti, sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gresit categoria si site`ul